Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 5.maijs  


Iepazīstina ar Zinātnes centru Cēsīs


Ēka J. Poruka ielā 8 ilgu laiku bija pamests un laika nogurdināts grausts, kura atjaunošanai ticēja retais. Tomēr 27. aprīlī vērtas durvis atjaunotai, gaišai un elegantai mājai, kur tapis Zinātnes centrs. Tas ikvienam cēsniekam un viesim būs pieejams, jau sākot no vasaras beigām.

 

Zinātnes centri šobrīd attīstās visā pasaulē. To mērķis ir mudināt cilvēkus jebkurā vecumā mācīties, papildināt zināšanas, attīstīt savas prasmes – nostiprināt zināšanu un intelektuālās attīstības vērtību sabiedrībā kopumā. Zinātnes centri palīdz veidot inovāciju un radošas domāšanas vidi - iesaistot skolēnus, jauniešus un ģimenes; sadarbojoties ar skolām un uzņēmumiem.

 

“Latvijas konkurētspējas priekšrocība būs zināšanu ekonomikā, mēs varam radīt gudrus izstrādājumus un pakalpojumus modernajai pasaulei, tāpēc ikvienam vispirms ir jāmācās un vēlāk – jāturpina mācīties,” par lolojumu teic Pauls Irbins, biedrības “Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” valdes priekšsēdētājs. Biedrība, kurā ir apvienojušās Amatas, Cēsu, Pārgaujas, Priekuļu un Vecpiebalgas novada pašvaldības pēc projekta noslēguma turpinās  veicināt jauniešu un pārējās sabiedrības interesi par eksaktajām un tehniskajām zinātnēm, jaunatnes iesaistīšanos uzņēmējdarbībā un jaunu uzņēmumu veidošanu, kā arī, centīsies aktivizēt sadarbību starp uzņēmējiem un izglības iestādēm.

 

  Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs atzīmē to, ka Zinātnes centra darbība ne vien veicinās jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm, bet var būt arī sākums radošām biznesa idejām, kuras varētu īstenot Cēsu novadā.

 

“Mēs vēlamies iedegt izpētes un zinātkāres dzirksti ikviena apmeklētāja acīs, aktīvi iesaistot un mudinot līdzdarboties,” stāsta P. Irbins.  Pašlaik vēl tiek izstrādāti centra pakalpojumi, taču jau tagad ir zināms, ka centrs sadarbosies ar skolām un citām izglītības iestādēm tematisku ekskursiju rīkošanā un mācību programmu dažādošanā, tiks piedāvātas dažādas zināšanu pilnveides programmas arī pieaugušajiem. Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvniecība jau šoruden piedāvās studiju iespējas četrās bakalaura programmās Cēsīs. Augstskolas izveidošana dos nozīmīgu ieguldījumu vietējās ekonomiskās izaugsmes un inovāciju attīstībā, padarīs inženiertehnisko izglītību pieejamāku Vidzemes reģiona studentiem, kā arī radīs jaunas darba vietas vietējiem speciālistiem.

 

Projekta “Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” (LV0059)  īstenošanai ir saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas un EEZ finanšu instrumentiem.

 

Attēlā: Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centra valdes priekšsēdētājs Pauls Irbins aizrautīgi rāda pašvaldību vadītājiem kā darbojas Zinātnes centra eksponāti.

 

Informāciju sagatavoja

Liene Kupča

Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centra sabiedrisko attiecību konsultante

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv