Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 5.jūnijs  


5.jūnijā Cēsu bērniem dāvinās grāmatu „Rūķis šķiro”

Ceturtdien, 5.jūnijā, pulksten 10:30 Cēsu Pils dārzā Latvijas Zaļais punkts Cēsu pilsētas Pirmskolas izglītības iestāžu un sākumskolas (1.-4.klašu) bērniem organizē teatralizētu uzvedumu, kura laikā bērnus un pedagogus iepazīstinās ar grāmatu „Rūķis šķiro”. Pasākuma laikā grāmatas galvenais varonis Rūķis un Zaļā punkta tēls Punktuālis dāvinās grāmatu bērniem, stāstīs un rādīs, kā un kāpēc ir jāšķiro atkritumi un jāsaudzē vide.

 

Grāmata „Rūķis šķiro” ir paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un sākumskolas skolēniem. Grāmatas autore un māksliniece ir Gundega Muzikante un tā tapusi Latvijas Zaļajam punktam sadarbojoties ar apgādu „Jumava”. Tās mērķis ir izglītot bērnus, viņiem interesantā un saprotamā valodā stāstot par piesārņojuma ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī atkritumu šķirošanas priekšrocībām, jēgu un nepieciešamību. „Rūķis šķiro” ir iznākusi populārajā „Rūķu sērijā”, ko atzinīgi novērtējuši gan paši mazie lasītāji, gan pedagogi.

 

„Jautājumi, kas saistīti ar dabas aizsardzību, apkārtnes sakopšanu un atkritumu šķirošanu, ir aktuāli ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem”, ir pārliecināts Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs. „Ja bērni jau no mazotnes tiek mācīti saudzīgi izturēties pret dabu un domāt „zaļi”, viņi ātri vien apzinās arī savu atbildību pret apkārtējo vidi, apkārtnes sakopšanu un resursu taupīšanu, un ir pirmie, kas labprāt pamāca arī savus vecākus un vienaudžus. Grāmata „Rūķis šķiro” būs ne tikai interesanta lasāmviela bērniem, bet noderēs arī kā veiksmīgs mācību palīglīdzeklis pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, stāstot bērniem par atkritumu šķirošanu un apkārtējās vides saudzēšanu.”

 

Ņemot vērā mācību iestāžu interesi, šis ir grāmatiņas atkārtotais izdevums. Pirmo „Rūķis šķiro” metienu 2007.gada rudenī Punktuālis un Rūķis uzdāvināja, apmeklējot 1150 bērnus Bauskas, Priekuļu, Jēkabpils, Madonas, Rīgas, Saldus, Siguldas, Talsu, Tukuma, Ventspils pirmsskolas un sākumskolas mācību iestādēs, bet 100 mācību iestādes grāmatiņu komplektu saņēma pa pastu.

 

Otro „Rūķis šķiro” metienu 2008.gada pavasarī Punktuālis un Rūķis uzdāvināja, apmeklējot 1340 bērnus Gulbenes, Daugavpils, Dobeles, Valkas, Valmieras, Aizkraukles, Kuldīgas, Liepājas un Ogresgala pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs.

 

Sīkāka informācija:

Sandra Galgāne, projektu vadītāja

Tālrunis 67804067; 26477549

e-pasts: sandra@ekomedia.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv