Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 5.jūnijs  


Ahimas delegācijas viesošanās laikā saimniecībā „Mālkalni” piedzimst kumeliņš Ahima

No 1. līdz 4. jūnijam Cēsu novadā viesojās Cēsu sadraudzības pilsētas Ahimas (Vācija) delegācija: Ahimas mērs Uve Kelners, Ahimas – Cēsu biedrības vadītājs Klaus Kellers, kā arī pieci Ahimas pašvaldības deputāti.

 

2. jūnijā viesi no Ahimas kopā ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu un priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu visas dienas garumā apmeklēja Cēsu svētku pasākumus. Vienības laukumā Ahimas mērs U. Kelners sveica cēsniekus ne tikai Cēsu svētkos, bet arī sadraudzības 20 gadu jubilejā. U. Kelners uzsvēra abu pilsētu ciešās un veiksmīgās sadarbības nozīmību dažādās jomās un ielūdza  cēsniekus uz Ahimas pilsētas svētkiem 12.-14. jūlijā

Cēsu svētku laikā pils dārzā Ahimas viesi iestādīja ozolu, kas simbolizē Cēsu un Ahimas sadraudzības spēku. Vakarā Ahimas delegācija apmeklēja Vidzemes dziesmu svētkus.

 

3. jūnijā pēc Jaunās pils un muzeja ekspozīcijas apskates, viesi apmeklēja dievkalpojumu Sv. Jāņa baznīcā, kurā piedalījās arī Cēsu Sv. Jāņa baznīcas māsu draudze no Ahimas.

  Vaives pagastā viesi  pagasta pārvaldes vadītājas Valdas Zaļaiskalnas vadībā   iepazinās ar Līvu pamatskolas pirmskolas iestādes darbu un telpām, kā arī aprunājās ar pedagogiem par kopīgo un atšķirīgo Vācijas un Latvijas bērnudārzos. Viesojoties Rāmuļu pamatskolā, vācieši izteica atzinību par aktīvo starptautisko sadarbību un ieguldīto darbu skolas attīstībā.

 Ahimieši ciemojās arī bioloģiskajā saimniecībā „Mālkalni”, kur ne tikai viesus, bet arī pašu saimnieci pārsteidza priecīgs notikums. Delegācijas vizītes laikā priekšlaicīgi, bet sveiks un vesels pasaulē ieradās kumeliņš, kuram, pateicoties šai sakritībai, tika dots vārds Ahima. Dienas noslēgumā viesi baudīja Pils kora koncertu Sv. Jāņa baznīcā.

 

Pēdējā dienā, 4. jūnijā pirms došanās uz Rīgu vācieši apciemoja Cēsu 2. pamatskolu un Cēsu Bērnu un jauniešu centru.

 

Cēsis un Ahima sadraudzības līgumu noslēdza 1992. gadā, un kopš tā laika veiksmīga sadarbība veidojusies kultūrā, izglītībā un sociālajā jomā. Sadarbības galvenais virzītājspēks ir Ahimas - Cēsu Draudzības biedrība, kura darbojas gan Cēsīs, gan Ahimā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Tel.: 64121677; 27723972

ance.saulite@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv