Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 23.septembris   Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 5.jūlijs  


17.jūlijā latviešu un dāņu sadancošanās koncerts „Dejo, un draugus sev atradīsi” pārcelts uz plkst.20:00

17.jūlijā plkst. 20.00 Cēsīs, Maija parkā, sadancošanās koncerts, kurā uzstāsies dāņu tautas deju kopa DGI Storstrømmens rephold un Cēsu Kultūras centra tautas deju kolektīvs Dzirnas.

 

Viesi no Dānijas uz mūsu valsti atbraukuši ar mērķi iepazīt mūsu zemi, atrast sev draugus Latvijā un izveidot kontaktus turpmākai sadarbībai. Koncerts „Dejo, un draugus sev atradīsi”

būs kā iepazīšanās sveiciens cēsniekiem, kurā sadancosies abi draudzīgie kolektīvi dāņu tautas deju kopa DGI Storstrømmens rephold un Cēsu Kultūras centra tautas deju kolektīvs Dzirnas.

 

Dāņu tautas deju kopa DGI Storstrømmens rephold eksistē jau 13 gadus un lielākā daļa tās dalībnieku dejo kopā jau no tās pirmsākumiem. Lai dāņu tautas dejas netiktu aizmirstas, kopas dalībnieki, galvenokārt, dejo tautas dejas, bet to programmā ir arī zviedru un īru tautas dejas. Dānijā lielākā interese par tautas dejām ir pieaugušo cilvēku starpā, tādēļ visu kopas dalībnieku vecums krietni pārsniedz 40 gadu vecumu. Kopa ir uzstājušies gan Dānijā, gan ārzemēs. Kopas pēdējais veiksmīgais brauciens veda uz Īriju.

 

Cēsu Kultūras centra senioru kolektīvs Dzirnas (kolektīva mākslinieciskā vadītāja Ruta Paulsone), dibināts 1962.gadā, un pašlaik tajā dejo dalībnieki vecumā  no 50 līdz 75 gadiem. Neskatoties uz dalībnieku sirmajām galvām, sirdī jauns, enerģisks, draudzīgs un aktīvs kolektīvs, kurš 2007. gadā svinēja vērienīgu 45 gadu jubileju. Kolektīvs aktīvi koncertē, piedalās rajona un republikas deju svētkos, skatēs ieņem godalgotas vietas. “Dzirnas” ņēmušas dalību folkloras festivālos Ungārijā, Francijā,  Norvēģijā, Rowfantas Labrenča svētkos. Pabijuši Grieķijā – Krētas salā Latvijas Kultūras dienu pasākumos, kā arī snieguši koncertus Bavārijā “Vasaras serenādes” ietvaros. “Dzirnas” jau draudzējas ar radniecīgiem senioru kolektīviem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Ik gadu rīko starptautiskus sadancošanas svētkus “Kam nav 100,tas var!” Kolektīva repertuārā ir latviešu tautas dejas, senās balles dejas un retro dejas. Tiek piedāvātas gadskārtu svētku tradicionālās programmas, un var izveidot programmu arī dažādiem pasākumiem.

Aicinām izbaudīt vasaras vakaru gleznainajā Maija parkā ar mūsmāju un viesu kolektīvu koncertu. Pasākums ir bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv