Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 5.septembris  


Apskatāma Tēvu dienai veltīta fotoizstāde „Mans tētis pats, pats..”

 Cēsu Jaunajā pilī apskatāma Tēvu dienai veltīta izstāde „Mans tētis pats, pats...”. Izstādē, lielformāta fotogrāfijās, redzamas 10 ģimenes, kuras pamatoti lepojas ar to, ka ģimenei ir labs tētis, kas piedalās bērnu audzināšanā un veiksmīgi prot savienot savu profesionālo karjeru ar ģimenes interesēm.

 

Izstāde tuvāk iepazīstina ar Cēsu novadā dzīvojošiem tēviem, dažādu profesiju pārstāvjiem. Savu dalību izstādē atbalstījuši Cēsu SV. Jāņa baznīcas draudzes mācītājs - Didzis Kreicbergs, mūzikas skolotājs Ivars Rausis, vairāku grāmatu autors un rotkalis Daumants Kalniņš, uzņēmējs un mūziķis Tarmo Sildniks, brīvmākslinieks Indulis Jirgensons, uzņēmēji - Mārtiņš Malcenieks, Artis Rasmanis, inženieris Gundars Vaļģis, elektriķis Armands Veiss un vienkārši tēvs pēc aicinājuma Aigars Krafte. Spilgti un neatkārtojami savu individualitāti, kopības sajūtu, un mīlestību vienam pret otru, ģimenes atklāj īsos, savdabīgos stāstos. Izstādes mākslinieciski emocionālo noskaņu veido fotogrāfa Jāņa Vīksnas melnbaltie ģimenes portretējumi.

 

Ar bērnu audzināšanas „zelta likumiem” un tēva mazajiem noslēpumiem var iepazīties ikviens izstādes apmeklētājs. Bet tiem, kas vēl tikai plāno savu ģimeni kuplināt ar mazām atvasēm, iespēja uzzināt, kādam tad ir jābūt tēvam, lai ģimene varētu teikt: „Mans tētis ir pats, pats labākais.”

 

Tēva loma bērna audzināšanā ir svarīga, un pagājušā gadsimta tendence ģimenes modelī – māte audzina, tēvs strādā, ir mainījusies. Šobrīd vērojama tēvu aktīva līdzdalība bērna audzināšanas procesos un bērnam svarīgos dzīves notikumos. Ņemot vērā šī brīža mainīgo un trauslo ekonomisko situāciju, godināšanas vērtas ir ģimenes, kurās aug trīs un vairāk bērni. Tēvu diena mūsu sabiedrībā tiek „iedzīvināta” lēni, un šī izstāde ir kā pierādījums, ka tēvs var būt gan veiksmīgs savā jomā - izvēlētajā profesijā, gan arī būt labs tēvs saviem bērniem.

 

Izstāde Cēsu Jaunajā pilī skatāma bez maksas no 11.septembra līdz 20.oktobrim.

Foto redzams  Mārtiņš Malcenieks ar bērniem (fotogrāfs J. Vīksna) 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv