Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 28.februāris   Vārda dienu svin: Skaidrīte, Skaidra, Justs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 5.novembris  


„Tumšajā treilerī” Vienības laukumā būs iespējams iepazīt neredzīgu cilvēku ikdienu

 

Lai veicinātu sabiedrības izpratni un iejūtību pret neredzīgajiem valsts iedzīvotājiem, no 5. novembrī Vienības laukumā būs novietots ”Tumšais treileris”, aicinot ikvienu Cēsu iedzīvotāju iejusties neredzīga cilvēka ikdienā. Ieejot treilerī, redzīgie nokļūs melnā tumsā, pilnībā zaudējot orientāciju telpā. Apmeklētājus “Tumšajā treilerī” pavadīs gids – neredzīgs cilvēks, kuram katra diena jāpavada tumsā. 5. novembrī „Tumšais treileris” būs atvērts no plkst. 14:00 - 16:00.

 

Latvijā ir vairāk nekā 120 000 cilvēku ar invaliditāti, tai skaitā 7000 redzes invalīdi. 98% sava laika vājredzīgi un neredzīgi cilvēki pavada mājās, četrās sienās. Lai padarītu viņu ikdienu kaut nedaudz gaišāku, septembra vidū – Latvijas notāri un Ideju Foruma bibliotēka uzsāka atbalsta programmu „DIA:logs”. Tās ietvaros tiks aktualizēti neredzīgu cilvēku problēmjautājumi, kā arī izdots speciāls audio žurnāls.

 

„Cēsis ir viena no Latvijas pilsētām, kurā dzīvo neredzīgi cilvēki. Ikdienā mēs neaizdomājamies par problēmām, ko sagādā redzes trūkums, tādēļ bieži paskrienam šiem cilvēkiem garām. Svinot atjaunotā notariāta piecpadsmit gadi, esam uzsākuši atbalsta programmu neredzīgajiem, lai veicinātu sabiedrības izpratni un iejūtību,” stāsta notāre Rūta Ķēniņa.

 

„Izjūtas, ko redzīgi cilvēki, izdarot vienkāršas sadzīviskas darbības, gūst „Tumšajā treilerī”, palīdz labāk izprast neredzīgo apgrūtināto ikdienu. Septembra vidū, kad treileris bija novietots Rīgā, Līvu laukumā, to apmeklēja vairāk nekā 500 rīdzinieku. Vairums no viņiem atzina, ka neredzīgiem cilvēkiem ir nepieciešams atbalsts un izteica savu labo gribu, ziedojot projekta mērķiem,” stāsta treilera gide Ieva Rumpe.

 

Treileris jau ir viesojies visās lielākajās Latvijas pilsētās, kur dzīvo neredzīgi cilvēki, tai skaitā Liepāja, Ventspils, Saldus, Daugavpils, Rēzekne, Jēkabpils, Balvi un Rīga.

 

Pateicoties projekta iniciatoriem un draugiem, jau ir savākta daļa no audio žurnāla izdošanai nepieciešamā finansējuma, tomēr, lai izdotu žurnālu veselu gadu, vēl ir nepieciešami 4 500 latu. Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti atbalstīt projektu un ziedot neredzīgo cilvēku audio žurnāla izveidei portālā www.ziedot.lv, kā arī pie “Tumšā treilera|” novietotajās ziedojumu kastēs.

 

 

 

Vairāk informācijas:

Kristīna Soloha

Projekta koordinatore

E: kristina.soloha@inbox.lv

M: 29 191 043

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv