Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 5.novembris  


Cēsīs sveic projekta „Pieslēdzies, Latvija!” Ziemeļvidzemes dalībniekus

Bezmaksas datorapmācības kursus Ziemeļvidzemes reģionā organizēja 17 skolas un apmācību punkti 13 novados – Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Grundzāles pamatskola, Jeru pamatskola, Krimuldas vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Naukšēnu novada vidusskola, Rāmuļu pamatskola, Rencēnu pamatskola, Smiltenes ģimnāzija, Trikātas pamatskola, Valkas ģimnāzija, Zvejniekciema vidusskola, Siguldas pagasta pensionāru biedrība, Siguldas pensionāru biedrība, biedrība „Staiceles seniori” un Zaubes Evaņģēliski luteriskā draudze.

 

Pateicībā par ieguldīto laiku, darbu un entuziasmu senioru apmācībā, 2.novembrī Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijā notika „Pieslēdzies, Latvija!” Ziemeļvidzemes noslēguma pasākums. Atklāšanas uzrunā projekta iniciators, uzņēmuma Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis atzina: „Šis projekts gan man personīgi, gan visiem darbiniekiem ir sirds projekts, jo mēs redzam milzīgo aizrautību no 60, 70 un pat 80 gadīgiem cilvēkiem. Mums ir svarīgi redzēt, ka seniori ir priecīgi un spējīgi apgūt aizvien jaunas un noderīgas lietas!”.

 

Savukārt Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsvēra: „Zīmīgi, ka valsts svētku priekšvakarā mēs varam atskatīties uz labi paveiktiem darbiem. Dzīvē viss strauji mainās, mūsu tuvākie cilvēki nereti ir devušies tālu prom. Tāpēc senioriem ir ļoti svarīgi nejusties vientuļiem un iet laikam līdzi. Šis projekts piedāvā iespēju sevi pilnveidot, lai turpinātu aktīvi dzīvot!”

 

Visi skolotāji, kas apmācījuši ap 70 senioru, par ieguldīto darbu saņēma portatīvos datorus. Savukārt skolu direktoriem un projektā iesaistītajām pašvaldībām tika pasniegti Lattelecom pateicības raksti. Godināmo skolotāju vidū bija arī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājs Ainārs Vītols.

 

Ziemeļvidzemē sociālās atbildības projekta „Pieslēdzies, Latvija!” ietvaros datorprasmes apguvuši 773 seniori, kas ir 12,5% no kopējā „Pieslēdzies, Latvija!” šī gada apmācīto skaita visā Latvijā. Kopumā projektā iesaistījās vairāk nekā 90 skolotāju, apmācot sešus tūkstošus senioru visā Latvijas teritorijā.

 

Bezmaksas datorapmācības tiek piedāvātas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Mācības no maija līdz novembrim noritēja skolu datorklasēs līdz 14 dalībniekiem grupā un ilga trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas ik dienu. Senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, kā arī turpmākai zināšanu apguvei ikvienam ir pieejama datorskola „Mācies pats!” interneta vietnē www.piesledzieslatvija.lv.

 

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīva norisinās ar Labklājības ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Projekts „Pieslēdzies, Latvija!” ir ieguvis „Zviedrijas Biznesa gada balvu 2012” kategorijā „Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva” un iekļauts Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei iniciatīvās.

 

Attēlā: Cēsu novada pārstāvji ar Lattelecom valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv