Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 5.novembris  


11.novembrī lekciju cikla „Kas latvietim vēderā” trešā lekcija kopā ar psihoterapeitu VIESTURU RUDZĪTI

11.novembrī plkst.13:00 Cēsu Jaunās pils Bēniņu zāle lekciju cikla „Kas latvietim vēderā” trešā lekcija. Tēma „Kas bija, ir un būs latvietis?”

 

„Raugoties uz procesiem Latvijas valstī, dzīvē šo to pieredzējis cilvēks nereti jūtas apjucis, dusmīgs un bezpalīdzīgs. Viņš nevar sev neuzdot daudzus jautājumus – kādēļ tā? Taču atbildes uz tiem parasti ietver sevī ļoti šaurus aspektus, galvenokārt šodienas politisko eliti analizējošus. Manuprāt, vērts palūkoties plašāk un dziļāk, tajā skaitā – sevī.

 

Lai saprastu, kas šodien notiek ar latviešiem un kāpēc notiek tieši tā un ne citādi, es piedāvāju paralēli analizēt notiekošo piecās savstarpēji saistītās atskaišu sistēmās: pirmkārt – indivīda personiskajā attīstībā, otrkārt - ģimenē, treškārt - valsts politiski ekonomiskajā organizācijā un tās vēsturē, ceturtkārt – tautas mitoloģiski – reliģiskajos priekšstatos un piektkārt – vērtībās un maldos. Visi šie aspekti ir savstarpēji saistīti, tomēr parasti tiek skatīti atsevišķi, radot iespaidu, ka valsts ekonomika, piemērām, attīstās neatkarīgi no procesiem ģimenēs”. Psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

 

Ieejas maksa uz lekciju: 1,00 Ls, pensionāriem un studentiem 0,50 Ls

 

 

*Vēl paredzēta ceturtā lekcija 25.novembrī pl.13:00 Cēsu Jaunās pils Bēniņu zālē, tēma „Ko Sprīdītis meklēja un ko atrada pasaulē Piemēri no Sibīrijas, Brazīlijas, Vācijas, Amerikas un citām zemēm. Stāstīs un atbildēs uz jautājumiem kultūras darbinieks un vēsturnieks Juris Zalāns.

 

 

Sīkāka informācija: Inese Roze

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja

Tālrunis 29199870

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv