Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 5.decembris  


Sabiedriskās domas aptaujas par Latvijas dalību Eiropas Savienībā rezultāti novembrī


2005.gada 5.decembris.

Informāciju sagatavoja Dace Apsīte, Eiropas Savienības informācijas aģentūras projektu vadītāja.

2005.gada novembrī veiktajā sabiedriskās domas aptaujā noskaidrota Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Latvijas dalību Eiropas Savienībā (ES).

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, pozitīvi Latvijas dalību ES vērtēja 31,4% iedzīvotāju (oktobrī – 27,0%), bet negatīvu attieksmi pauda 28,6%, norādot atbildi 'slikta lieta' (oktobrī – 27,5%). Savukārt atbildi 'ne laba, ne slikta lieta' izvēlējās 36,3% aptaujas dalībnieku (septembrī – 40,5%).

Latvijas dalību ES par 'labu lietu' biežāk nekā caurmērā atzinuši iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 39 gadiem, respondenti ar augstāko izglītību, latvieši, valsts sektorā nodarbinātie, kā arī aptaujātie, kuru vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī pārsniedz Ls 121.

Neitrālu attieksmi – atbildi 'ne laba, ne slikta lieta' – biežāk izvēlējušies Vidzemē un Kurzemē dzīvojošie respondenti, strādājošie (gan valsts, gan privātajā sektorā), respondenti, kuru mēneša vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī nepārsniedz Ls 45 vai ir virs Ls 121.

Latvijas dalību ES kā 'sliktu lietu' biežāk vērtējuši nestrādājošie, citu tautību pārstāvji, Zemgalē un Latgalē dzīvojošie, respondenti, kuri vecāki par 55 gadiem, iedzīvotāji ar pamatizglītību, kā arī aptaujātie, kuru vidējie ienākumi mēnesī uz vienu ģimenes locekli ir robežās no Ls 46 līdz Ls 85.

Aptauju veica Sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS ar Eiropas Savienības informācijas aģentūras atbalstu.

Plašāku informāciju par aptaujas datiem var iegūt: http://www.esia.gov.lv/doc/sabdom/200511.doc; Eiropas Savienības informācijas aģentūrā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 2.stāvā.

Tālr. 7356567. Mob. tālr. 6466456. E-pasts: Dace.Apsite@esia.gov.lv.
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv