Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 5.decembris  


Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders kļuvis par Eiropas vēstures notikumu rekonstrukcijas tīkla prezidentu.

Cēsis                                                                                                     2005.gada 5.decembrī

 

Informāciju sagatavoja Jana Velvele, Cēsu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders 2.decembrī Slavkovā (Slavkov u Brna) (Čehija) kļuva par Eiropas vēstures notikumu rekonstrukcijas tīkla prezidentu, savukārt, Cēsu pilsēta par šī tīkla 2006.gada prezidējošo pilsētu.

 

Ģenerālajā asamblejā piedalījās Hidras un Speces pilsētas no Grieķijas, Slavkov u Brna ( Čehija) un Cēsis. Asamblejas dalībnieki dalījās informācijā par sadarbību kopēju projektu veidošanā, kas stiprinātu vēsturisko notikumu rekonstrukciju.

Dalībnieki apmeklēja Austerlicas kaujas 200 gadu jubilejas sarīkojumu. Tajā ar 4000 dalībniekiem no visas pasaules autentiski atainoja Napoleona uzvaras cīņas pret krievu – austriešu apvienoto karaspēku, kas vēlāk izmainīja visu Eiropas vēsturisko notikumu gaitu. Kā teica domes ārējo sakaru koordinatore Ieva Malceniece: „Šī pasākuma apmeklētāju skaits pēc organizatoru informācijas bija apmēram 100 000 cilvēki, tāpēc ar interesi klātienē iepazinām tik liela apjoma pasākuma organizatorisko struktūru, kas lieti kā pieredze noderētu nākošā gada Cēsu 800 svinībās”. 

 

Cēsu pilsēta Eiropas Vēstures notikumu rekonstrukcijas tīklā iesaistījās 2003.gada beigās. Tīkla mērķis ir Eiropas vēstures mantojuma saglabāšana Eiropas integrācijas idejas popularizēšana, sapratnes veidošana par Eiropas kultūras mantojumu caur tūrisma kultūras un izglītības apmaiņu.

 

Tīklā darbojas 11 pilsētas no Itālijas, Čehijas, Beļģijas, Spānijas, Grieķijas, Nīderlandes, Latvijas un Vācijas. Cēsīs ir vienīgā pilsēta no Latvijas, kura darbojas šajā tīklā.

 

Kā ziņots iepriekš Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja Ginta Šķendera vadītā delegācija no 1. – 4.decembrim piedalījās  Eiropas vēstures notikumu rekonstrukcijas tīkla ģenerālajā asamblejā Slavkov u Brna (Čehija).Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv