Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 5.decembris  


Parakstīts vēl viens granta līgums par Eiropas Savienības finanšu resursu piesaisti Cēsu pilsētas attīstībai.

Cēsis, 01.12.05.

 

 

Parakstīts vēl viens granta līgums par Eiropas Savienības finanšu resursu piesaisti Cēsu pilsētas attīstībai.

 

Vakar, 30.novembrī, Rīgā Finanšu ministrijā „Vidzemes Vēstures un tūrisma centra” direktors Mārtiņš Malcenieks parakstīja PHARE 2003 granta līgumu par jauna projekta „Senatne mūsdienās – māksla, vēsture un tūrisms” realizēšanu. Kopējās projekta izmaksas sastāda 242 626.80 EUR, no tiem 189 080.19 EUR Eiropas kopienas finansējums, un 53 546.61 EUR Cēsu domes līdzfinansējums.

Izstrādājot un realizējot projektu, paredzēts veicināt gan iedzīvotāju, gan tūristu zināšanas par Vidzemes novada vēsturi un tās saglabāšanu nākamajām paaudzēm; paaugstināt apmeklētāju apkalpošanas servisa līmeni Vidzemes tūrisma centrā – Cēsīs; turpināt attīstīt „Vidzemes vēstures un tūrisma centra” pieejamību apmeklētājiem; sekmēt starpreģionālu tūrisma, kultūras un mākslas produktu popularizēšanu; veicināt starptautisku sadarbību mākslas, kultūras un tūrisma pieredzes apmaiņā; veicināt kopīgas jaunas pārrobežu iniciatīvas.

Viena no vērtīgākajām projekta aktivitātēm ir vēsturiskās pils ieejas reakonstrukcija – koka tilta izbūve. Pēc tilta izbūves būs atvieglota ieeja apmeklētājiem ar traucētām pārvietošanās iespējām.

Projekta laikā tiks realizēta arī inovatīva un interaktīva brīvdabas izstāde „Viduslaiku liecinieki”, izdota unikāla grāmata par Cēsu pili, rekonstruēta Cēsu izstāžu nama fasāde, noorganizēts 20. Starptautisko akvarelistu un fotomākslinieku plenērs, izstrādāta jauna interaktīva izglītojoša programma skolu jaunatnei par Vidzemes vēsturi, izveidota izstāde „Apsolītā zeme Cēsis”, kā arī ieviestas citas Cēsu pilsētas attīstību veicinošas aktivitātes.

Projektu realizēs Cēsu pašvaldības aģentūrs „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” speciālisti: direktors Mārtiņš Malcenieks, attīstības un komunikāciju nodaļas vadītāja Jolanta Solovjeva, Cēsu Vēstures un māksas muzeja vadītāja Dace Tabūne, Cēsu izstāžu nama vadītāja Nata Livonska, projeku koordinatore Anda Vilka, juriste Sandra Ratnika, grāmatvedības nodaļas vadītāja Indra Briška, speciālists viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš, tūrisma speciāliste Liene Kiršteine, saimniecības nodaļas vadītājs Juris Markovs, sekretāre Linda Veldze. Projektā tiks iesaistīti arī dažādi Latvijas un ārvalstu eksperti: būvniecības un arhitektūras speciālisti; kultūras, izglītības, mārketinga un tūrisma speciālisti.

 

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Solovjeva

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Attīstības un komunikāciju nodaļas vadītāja

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv