Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 5.decembris  


PAR KOKU ZĀĢĒŠANU PĒTERA IELAS REKONSTRUKCIJAI.

 

Šī gada rudenī uzsākta Cēsu pilsētas transporta apvedceļa izbūve un Pētera ielas rekonstrukcija posmā no Gaujas ielas līdz Rīgas ielai Cēsīs. Būvdarbus veic SIA „Ceļinieks 01”, ielas rekonstrukcijas darbu nodošana paredzēta 2012. gada rudenī. Lai realizētu projektu, uzlabojot satiksmes drošību, izbūvējot gājēju ietvi un veloceliņu, paredzēta vairāku koku nozāģēšana. Koku zāģēšana notiks ziemas mēnešos un zāģēšanas darbus plānots pabeigt līdz 2012. gada pavasarim.

 

Tranzītielas – Pētera ielas ielu rekonstrukcija notiek Eiropas Savienības (ERAF) projekta apakšprogrammas „3.2.1.2. aktivitāte „Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās” ietvaros, īstenojot projektu „Cēsu pilsētas tranzītielas – Pētera ielas - rekonstrukcija” Nr. Nr.3DP/3.2.1.2.0./10/APIA/SM/013. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kā arī pašvaldība saņem valsts budžeta dotāciju šī projekta īstenošanai.

 

Rekonstruējot ielas, tās tiek paplašinātas, pārbūvētas iebrauktuves un piebraucamie ceļi. Koki, kas atrodas tuvu brauktuvei, kļūst bīstami satiksmes drošībai, kā arī, tie tiek stipri bojāti gan būvniecības, gan ielas ekspluatācijas laikā, tādēļ pieņemts lēmums atsevišķus kokus nozāģēt. Projektēšanas un būvniecības gaitā koki tiek novērtēti, lai iespēju robežās saglabātu ainaviski un ekoloģiski vērtīgākos.

 

Ievērojamas izmaiņas plānotas Pētera un Cīrulīšu ielas krustojumā, šo krustojumu izbūvējot kā rotācijas apli. Lai to izbūvētu, esošo koku rindā paredzēts nozāģēt 11 bērzus.

 

5 bērzi jānozāģē posmā no Līgatnes ielas līdz Lauku ielai. Atlikušajiem kokiem nepieciešama pakāpeniska retināšana un vainagu sakopšana, lai tiem nodrošinātu iespējami labākus augšanas apstākļus. Šie darbi plānoti pakāpeniski tuvāko gadu laikā, lai koki neciestu no straujām apkārtējās vides izmaiņām.

 

Koku zāģēšana paredzēta pie „Lejiņu” mājām, nozāģēto koku vietā ierīkojot trokšņus un putekļus aizturošu dzīvžogu.

 

Sakarā ar ceļa trasējuma izmaiņām, koku zāģēšana paredzēta arī pie Kārļa ielas un Krūmiņu ielas, un, paplašinot krustojumu, jānozāģē koki Rīgas un Pētera ielas krustojumā. Pakāpeniska koku rindas retināšana, izzāģējot  bojātos un bīstamākos kokus, notiks Pētera ielas sākumā (no Rīgas ielas). Koku retināšana un vainagu sakopšana radīs labākus apstākļus ielas apgaismojumam diennakts tumšajā laikā.

 

No nozāģētajiem kokiem iegūtā malka tiek izmantota pašvaldības vajadzībām - Ruckas muižas apkurei, sīkdzīvnieku patversmes apkurei, kā arī sociālās palīdzības sniegšanai. Būvuzņēmējs - SIA „Ceļinieks 01” pēc Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas darbinieku norādījumiem malku nogādā iepriekš norādītajās vietās.

 

Iepazīties ar izstrādāto projektu  iespējams Cēsu novada pašvaldības Komunālajā nodaļā Raunas ielā 4, Cēsīs, apmeklētāju pieņemšanas laikā.

 

Informāciju sagatavoja

 

Dace Laiva

 

Cēsu novada pašvaldības Ainavu arhitekte

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv