Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 5.decembris  


Cēsīs Lienītes Rences personālizstāde

Cēsu izstāžu nama zālē (Pils laukumā 3) no 9.decembra būs skatāma jaunās latviešu mākslinieces Lienītes Rences personālizstāde „Gadalaiki zīda pavedienos."

 

Mākslinieces Lienītes Rences (dz.1989.) profesionālā darbība ir saistīta gan ar  eļļas glezniecību, smalko pērlīšu rotu izgatavošanu, gan noslēpumaino zīda apgleznošanas mākslu. Lienīte Rence ir absolvējusi Cēsu Bērnu un jauniešu centru „Spārni”, kur apgūta Zīda apgleznošanas pulciņa mācību programma un iegūta Meistarības apliecība. Ar zīda apgleznošanu mākslinieci pamudināja nodarboties skolotāja Sarmīte Radziņa, pie kuras viņa pirmos pamatus apguva 14 gados. Nu jau aizritējuši  nepilni 9 gadi, kā apglezno zīdu. Pašlaik Lienīte Rence turpina studijas Latvijas Kultūras koledžā, kā kultūras menedžere ar specializāciju vides dizainā.

 

Gaidāmās personālizstādes darbu tematika ir mainīgie gadalaiki – ziema, rudens, vasara un pavasaris, kuros ir ietverti katram gadalaikam raksturīgākie dabas motīvi, kas atrisināti atbilstošās krāsu gammās, tos papildinot ar iemīļotām Cēsu pilsētas ainavām. Mākslinieces radītās šalles un lakati ir mākslas darbi, kurus var valkāt. Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot fotoattēlus ar darbu tapšanas procesu un modes skati.

  

Kā atzīst pati māksliniece Lienīte Rence, „zīds sevī slēpj mazu brīnumu, kas sniedz piepildījumu gleznot un radīt unikālus mākslas darbus, kuri iepriecina arī citus.”

 

 

Papildu informācija:

Nata Livonska

Cēsu Izstāžu nama vadītāja

E –pasts: nata.livonska@cesis.lv;

Mob.Tālr.:26175509

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv