Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 5.decembris  


„Pieaugušie, domājiet, ko Jūs darāt!”

Otrdien, 4. decembrī, Raunas ielā 4 notika Cēsu novada skolu padomju pārstāvju un pašvaldības vadības diskusija par izglītības jautājumiem novadā. Uz diskusiju sapulcējās visu novada skolu pārstāvji, lai iepazītos ar Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītājas Lolitas Kokinas sagatavoto prezentāciju par iespējamiem variantiem novada skolu struktūras reorganizācijai un piedāvātu savus priekšlikumus.

 

Kā pastāstīja L. Kokina, demogrāfiskā situācija ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šobrīd pašvaldībā notiek debates par reorganizāciju. Prognozes rāda, ka skolēnu skaits Cēsu novadā samazināsies, un agrāk vai vēlāk būs jāmeklē risinājums. Tāpat steidzami ir nepieciešams atrisināt Cēsu Profesionālās vidusskolas attīstības problēmu – vajadzību pēc jaunām telpām.

 

Sapulces gaitā L. Kokina iepazīstināja ar iespējamiem rīcības variantiem:

·         Atstāt esošo kārtību. Šādā gadījumā būtu jācenšas piesaistīt skolām vairāk bērnu no apkārtējiem novadiem, taču, samazinoties dzimstībai, arī šādā gadījumā lielu skolēnu pieplūdumu nevar sagaidīt. Sekas var būt finansējuma samazinājums skolām un pedagogu aiziešana uz citām - piepildītākām skolām.

·        Reorganizēt kādu no pamatskolām vai sākumskolu. Šajā variantā un tā apakšpunktos vislielākā iespēja saskarties ar izmaiņām ir Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolai, jo pārējās pamatskolās tiek īstenotas speciālas programmas, vai arī tās nav iespējams pārvietot skolēnu skaita vai programmu dēļ.

o    Cēsu 2.vidusskolu pievieno Cēsu pilsētas pamatskolai, izveidojot Cēsu vidusskolu

o    Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolu pievieno Cēsu pilsētas pamatskolai

o    Uz telpām Raunas ielā 7 pāriet Cēsu 2.vidusskola (Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola apvienota ar Cēsu pilsētas pamatskolu)

o    Cēsu 2. vidusskolā darbojas Cēsu Profesionālā vidusskola, kura īsteno arī 2. vidusskolas programmas - abas izglītības iestādes apvieno

o    Cēsu 2.vidusskolu izvieto Skolas ielā 6

Pēc prezentācijas katras skolas pārstāvji izteica savu nostāju par notiekošajiem procesiem. Viedokļi izskanēja dažādi. Joprojām pret skolas reorganizāciju stingri iebilda Pastariņa sākumskolas pārstāvji un aicināja pārvērtēt Izglītības darba grupas lēmumus. Pastariņu skolotāji un vecāki uzsvēra, ka viņi nav pret citām novada skolām, bet ir pret Izglītības darba grupas piedāvāto reorganizāciju.

Cēsu 2. Pamatskolas direktors Ojārs Bicāns pauda viedokli, ka ir jāsaglabā visas novada skolas. Viņš atzina, ka nākotnes izglītības modeli redz, īstenojot individuālāku apmācību mazās skolās un mazās klasēs.

Cēsu pilsētas pamatskolas direktors Māris Šķēle iesāka poētiski – „ Bērniem visā pasaulē, vajadzīgs miers. Un mieru un drošību bērnos ir jārada pieaugušajiem.” Viņš rosināja diskusijā plašāk iesaistīt skolu kolektīvus. Jo reorganizācijas gadījumā, pārmaiņas skars arī Pilsētas pamatskolu, taču pedagogu viedoklis par to nav uzklausīts.

Cēsu novada vecāku domes priekšsēdētāja Indra Kļaviņa aicināja padomāt, kā šīs diskusijas un strīdi ietekmē bērnus. Vecāki nedrīkstētu skolēnus noskaņot pret vienu vai otru skolu, diemžēl tas tā notiek. Tādējādi bērniem tiek atņemts miers gan skolās, gan ģimenēs. Arī Cēsu 2.vidusskolas direktores vietniece Ineta Lāce – Sējāne ar vārdiem – „Pieaugušie, domājiet, ko jūs darāt!” aicināja neaizmirst to, cik sāpīgas bērniem var būt pieaugušo vārdu kaujās izteiktas aizskarošas frāzes.

Diskusijai noslēdzoties, tika izteikti šādi priekšlikumi:

·        organizēt Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas un Cēsu pilsētas pamatskolas kopsapulci;

·         iesaistīt jautājuma risināšanā profesionālu izvērtētāju.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv