Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 6.marts  


Mīļa un priekpilna Labestības diena Cēsu 4.bērnudārzā

 

  Atsaucoties Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas aicinājumam, Cēsu pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestādē, 1. martā pirmoreiz notika Labestības diena. Gatavojoties šai dienai visi bija priecīga rosīguma pārņemti – bērni kopā ar skolotājām pārrunāja kā šajā dienā iepriecināt citus, gan zīmējot un muzicējot, gan gatavojot dažādus rokdarbus. Skolotājas rosināja arī vecākus pārrunāt ar bērniem to, cik svarīga ir nesavtīga labestība.

Labestības diena pienāca ar negaidītu, bet patīkamu pārsteigumu, kad katrs iestādes darbinieks atrada pie savām durvīm mīļu vēstījumu ar pateicību par visu labo, ko darām ikdienā. Tad arī maisam gals bija vaļā un katrs vēra vaļā savu, ikdienas steigā reizēm noklusēto mīļo vārdu krājumu un teica paldies par visu labo, ko ikdienā darām. Vienkārši uzsmaidot un samīļojot katru kolēģi un katru bērniņu, kļuva skaidrs, ka diena būs izdevusies.

Vismazākie bērni mācījās viens otru apmīļot, gāja mīļās rotaļās, klausījās pasakas, kas māca, ka labestība vienmēr atmaksājas, devās pastaigā un uzzināja, ka labu darīt var ne tikai viens otram, bet arī kokiem, zālei un putniņiem.

Četrgadīgie bērni kopā ar vecākiem bija pagatavojuši mīļas dāvaniņas, ar kurām tika iepriecināti grupas biedri, turklāt katru dāvanu pavadīja mīļi vārdi. Bērnu priekā dzirkstošās acis un vēlme darīt labu, palīdzēt un apmīļot, pārvērta šo dienu par īstu prieka mirkli.

Rūķu grupā viesojās Cēsu dzīvnieku patversmes vadītāja, kuru bērni pārsteidza ar savu iejūtību un vēlmi palīdzēt nelaimē nonākušiem un bez pajumtes palikušiem dzīvniekiem. Katrs bērns bija sagatavojis aizkustinošu veltījumu patversmes dzīvniekiem un tas patiešām nāca no sirds.

Ķiparu grupa šo dienu nosvinēja, visi kopā draudzīgi gatavojot torti un ieliekot tajā savas labās domas, viens otram draudzīgi palīdzot un vēlāk kopā mielojoties un secinot, ka laba darīšana vainagojas ar prieka sajūtu.

Bet vislielākie bērnudārza bērni – topošie skolnieki devās ciemos pie gadu jaunākajiem kolēģiem, kur sniedza koncertu angļu valodā un iepriecināja cits citu ar sirsniņām un zīmējumiem. Visi kopā pārrunāja to, cik daudz mums ir iespēju ikdienā darīt labu, skaitīja labās un ne tik labās īpašības, ar prieku secinot, ka labā mūsos tomēr ir vairāk.

Vakars bērnudārzā noslēdzās ar vecākās grupas bērnu koncertu vecākiem, kur dziedāja katrs un katram bija iespēja pārliecināties, ka prieku var gūt arī no citiem sagādātā prieka.

Labestības diena ir beigusies, bet labās emocijas, ko šajā dienā sagādājām citiem, kūsāja vēl ilgi, gan bērnudārzā, gan mājās. Tas liek domāt, ka labestības potenciāls ir visos – gan bērnos, gan pieaugušajos un reizēm ir nepieciešams pavisam neliels pamudinājums, lai tas izlauztos un – varbūt iesakņotos mūsu ikdienā uz palikšanu.

 

Informāciju sagatavoja

Laila Ķimene

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv