Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.aprīlis  


Cēsīs plūdi neietekmē ūdens apgādi


 

Neskatoties uz to, ka otrdien Cēsīs Gaujas ūdeņi appludināja elektrības transformatoru, kas nodrošina elektrības piegādi visas pilsētas dzeramā ūdens nodrošināšanai, ūdens apgāde pilsētā nav traucēta un Cēsu pilsētas iedzīvotāji saņem tīru un uzturā droši lietojamu ūdeni.

 

Jau pirmdien, kad tika secināta elektrības transformatora applūšanas iespēja, Cēsu novada pašvaldības pārstāvji, kopā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu daļu un Cēsu pilsētas SIA „Vinda” vadību operatīvi rīkojoties nodrošināja gan informācijas apriti, gan organizēja darbus, lai nodrošinātu nepārtrauktu ūdens piegādi pilsētai. SIA „Vinda” uz Gaujas malu nogādāja divus pārvietojamos elektrības ģeneratorus, kurus pieslēdza kā alternatīvos jaudas nodrošinātājus. Sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tika organizēta applūdušās vietas apsardze, ko kopš pirmdienas rīta veic Zemessardzes 27.kājnieku bataljona zemessargi.

 

„Situācija pilsētā ir droša un iedzīvotājiem nav pamata satraukties par ūdens trūkumu. Tā kā laicīgi esam gatavojušies iespējamiem plūdiem, sadarbībā ar valsts un pašvaldības policiju, Cēsu garnizona vadību un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu daļas komandieri, kā arī SIA „Vinda” esam gan apzinājuši iespējamās plūdu vietas, gan vienojušies par rīcību un darbu sadali attiecīgajās situācijās,” pauž Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

SIA „Vinda” direktors Varis Ādamsons skaidro, ka ūdens apgāde pilsētā nav bijusi pārtraukta ne mirkli un arī turpmāk tiks nodrošināta ierastajā kārtībā. „Regulāri veicam dzeramā ūdens analīzes, lai pārliecinātos par ūdens tīrību un pagaidām droši varu apgalvot, ka ūdeni droši var lietot uzturā un nav pamata satraukties par tā piegādi. Mēs bijām un esam gatavi plūdu situācijai un esam izdarījuši visu iespējamo, lai iedzīvotāji nejustu plūdu sekas,” pauž V.Ādamsons.

 

Cēsu pašvaldības policija ir apzinājusi vietas, kur Cēsu novadā Gaujas ūdeņi varētu applūdināt dzīvojamās mājas. Pagaidām neviens iedzīvotājs nav evakuēts. Vienā no ēkām, kuru varētu skart plūdi, dzīvo septiņi cilvēki un evakuācijas gadījumā pašvaldība šos cilvēkus nodrošinās ar pagaidu dzīvojamo platību. Otras plūdu apdraudētās mājas iedzīvotāji ir atteikušies gan no pašvaldības palīdzības, gan ēkas apsardzes.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv