Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 20.septembris   Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.aprīlis  


Cēsīs Maija parka dīķī atgriežas melnie gulbji


 

6.aprīlī Cēsīs, Maija parka dīķī pēc ziemošanas atgriezās divreiz vairāk gulbju nekā pērn. Kopā ar vecākiem Zigfrīdu un Odīliju parka apmeklētājus priecēs arī viņu atvases – dēls un meita.

 

Zigfrīdam un Odīlijai šī būs jau sestā sezona Latvijā un Cēsīs, bet jaunajiem gulbjiem, kas pa ziemu izauguši tikpat lieli kā vecāki, šis būs pirmais pavasaris un vasara Cēsīs. Melnie gulbēni izšķīlās pērnā gada 15.septembrī. Diemžēl no pieciem izdzīvoja tikai divi, kuri nu kļūs par Maija parka iemītniekiem. Jaunajiem gulbjiem vārdi vēl nav doti un cēsnieki ir aicināti izteikt savus priekšlikumus, kā abus daiļos jauniešus varētu saukt.

 

Tiklīdz gulbju četrotne tika izlaista parka dīķa ūdenī, skaļi sarunājoties, tie sagaidīja viens otru un lielā steigā devās uz dīķa otru galu, kur vicinot spārnus un šļakstot ūdeni, skaloja ziemas putekļus.

 

Līdz perēšanas perioda sākumam visi četri gulbji mitīs kopā, bet augustā abi jaunie gulbji tiks pārvietoti uz citu Cēsu pilsētas dīķi. Šobrīd speciālisti diskutē par gulbjiem vispiemērotāko mājvietu.

 

Tā kā pagājušajā sezonā Cēsu iedzīvotāji satraucās, ka lietus laikā gulbjiem nav kur patverties, ar Māra Sestuļa atbalstu dīķa malā tika uzbūvēta koka nojume.

 

Garo un bargo ziemu gulbji pārlaida gluži labi. Kā stāsta putnu kopēja Linda Eglīte, janvārī un februārī, kad bija lielais sals, ziemas mītnē bija jāslēdz papildus sildītāji, jo aukstums, īpaši jau tumšajiem portugāļiem, nepatika. Ārī doties āra pastaigās gulbji nav bijuši pierunājami.

 

Ziemas mītnē melnajiem un baltajiem gulbjiem teritorijas ir nodalītas, lai nodrošinātu, ka tumšie, aktīvie dienvidnieki rāmajiem ziemeļniekiem nevarētu nodarīt pāri. Ziemas ēdienkarte putniem bija sabalansēta – speciālā barība ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām, graudi, kurus dāvāja zemnieku saimniecība „Ieviņas” un dārzeņi. Labus pakaišus gulbjiem nodrošināja zemnieku saimniecība „Līvas”. Par putnu barošanu un turēšanu L.Eglīte regulāri konsultējas ar Rīgas Zooloģiskā dārza speciālistiem. „Gribu vēlreiz atgādināt un lūgt cēsniekus un pilsētas viesus nebarot gulbjus ar maizi vai, vēl ļaunāk, čipsiem. Viņi ir zālēdāji un, ja gribat putnus palutināt, aiznesiet kādu kāposta lapu vai pavasarī pienenes, tās viņi ēd labprāt,” stāsta kopēja.

 

Paredzams, ka baltie gulbji Pēteris, Maija un Mikiņš uz Cēsu Pils parka dīķi pārcelsies tiklīdz dīķī nokusīs ledus.

 

Foto Ieva Karlsberga. Attēlā: Gulbju četrotne nekavējoties devās uz dīķa otru galu, kur pērās pa ūdeni un skaloja ziemas putekļus.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv