Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 6.maijs  


Cēsnieki ierakstās Latvijas vēsturē - sākums šodien plkst.18.00 Cēsu Kultūras centrā

Cēsis būs pirmā pilsēta Latvijā ārpus Rīgas, kur iedzīvotājiem 6.maijā no plkst.18.00 Cēsu Kultūras centrā būs iespēja nodot savu laba vēlējumu Latvijas valstij, tās nākotnei, ierakstot to „Latvijas vienotības jostā”.

 

Akciju „Latvijas vienotības josta” uzsāksies š.g.4.maijā plkst.14.00 Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Akcijas uzsākšanas brīdī savu vēlējumu Latvijai teiks arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists krājuma izpētē Tālis Pumpuriņš.

 

Cēsniekiem pirmajiem būs iespēja ārpus Rīgas nodot savu vēlējumu Latvijas valstij. Jāpiemin, ka šāda iespēja no Cēsu Kultūras centra pārceļos uz Cēsu Centrālo bibliotēku, kur līdz pat 4.novembrim ikvienam būs iespēja sveikt Latviju, ierakstot novēlējumu „Latvijas vienotības jostā”.

 

 

Fakti uzziņai

Tālis Pumpuriņš

Dr. hist. Tālis Pumpuriņš  ir Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists zinātniski pētnieciskajā darbā. 

Vairāk kā 20 darba gados Cēsu muzejā viņš veicis nozīmīgus pētījumus Latvijas brīvības cīņu vēsturē, kas publicēti vēstures rakstu krājumos un atsevišķos izdevumos. Par šo tēmu veidotas ekspozīcijas un izstādes, lasīti referāti valsts un starptautiska mēroga vēstures konferencēs.

Kā nozīmīgākais Tāļa Pumpuriņa ieguldījums Latvijas vēstures pētniecībā ir uzskatāma 2000.gadā izdotā monogrāfija "Sarkanbaltsarkanās – Latvijas karoga krāsas.", kas ir līdz šim apjomīgākais un nozīmīgākais darbs Latvijas karoga vēstures pētniecībā.

Monogrāfija kļuva par pamatu Tāļa Pumpuriņa doktora disertācijai, kura tika sekmīgi aizstāvēta 2003.gadā. 

2008.gadā Tālis Pumpuriņš ieguva maģistra grādu par pētījumu "Invalīdu tūrisma organizēšanas iespējas Vidzemē”.

 

„Latvijas vienotības josta”

„Latvijas vienotības josta” ir izgatavota septiņu kilometru (7 km) garumā, 43 cm platumā, uz vienas no tās pusēm ir nodrukāta Lielvārdes jostas simbolika. Josta tiks sadalīta vairākos gabalos (22,5 vai 45 metru garumā) un ar 60 šai akcijai īpaši konstruētiem un aprīkotiem galdiem „Latvijas vienotības jostas” uzstādīšanai nogādāta katrā Latvijas rajonā, kur ikviens varēs ierakstīt savu sveicienu Latvijai. Akcija ilgs no 4.maija līdz 4.novembrim, tās idejas autors ir „Latvijas Avīze”. Akcijas noslēgums – 17.novembrī Rīgā pie Brīvības pieminekļa.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv