Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2019.gada 11.decembris   Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 6.maijs  


Tautas mākslas meistari atklāj izstādi Cēsīs!

Līdz 21. maijam Cēsu Izstāžu namā aplūkojama Tautas lietišķās mākslas studijas „Rīdze” tekstiliju izstāde.

 

Vairāk kā desmit tautas mākslas meistari savos darbos iestrādājuši visus krāsu paletes toņus un izmantojuši daudzveidīgus dabīgos materiālus. Rezultātā tapuši 155 darbi, demonstrējot paraugus šūšanas, aušanas, adīšanas un keramikas mākslās. Blakus krāsainiem plecu lakatiem un segām sarindoti etnogrāfiskiem rakstiem klāti dūraiņi un grezni dvieļi, priekšauti un galdauti. Savukārt, no ungāru dizaineru darbiem iedvesmojies studijas „Rīdze” vadītājs Māris Maniņš, melnbaltu krāsu toņos radot mīkstu vilnas paklāju, krēslu pārsegus un aizkarus.  

 

Aplūkojot daudzveidīgos darbus, Cēsu Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska atzīst, ka „tradicionālā tautas māksla ir kā neizsīkstoša aka, no kuras var nepārtraukti smelt un arvien radīt ko jaunu un modernu”.

 

Šogad studija „Rīdze” svin 35 gadu jubileju un šī notikuma ietvaros meistari ar saviem darbiem priecējuši interesentus arī citos Latvijas novados. Tomēr Cēsu Izstāžu nama apmeklētājiem ir iespēja aplūkot šogad radošo darbu ziņā bagātāko studijas „Rīdze” meistaru darbu izstādi.

 

Aicinām uz Cēsu Izstāžu namu Pils laukumā 3!

 

Ieejas maksa:

Pieaugušajiem - Ls 1.00 

Skolēniem, studentiem, pensionāriem - Ls 0.50

 

Darba laiks:

10.00–18.00 (pirmdienās slēgts)

 

Foto (Linda Sala): studijas „Rīdze” vadītājs Māris Maniņš radījis melnbaltu krāsu toņos radot mīkstu vilnas paklāju, krēslu pārsegus un aizkarus.

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Sala

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.sala@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv