Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.maijs  


10. un 12. maijā vokālās mūzikas koncerti Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu nams maijā piedāvā klausītājiem divus vokālās mūzikas koncertus.

 

Šis gads mūzikas pasaulē ir pasludināts par Frederika Šopēna gadu. Sadarbībā ar Hermaņa Brauna Fondu Cēsu Izstāžu namā 10.maijā plkst.18.00 skanēs vokālās mūzikas koncerts Šopēns&Viardo.

 

Programmā Frederika Šopēna un Poļinas Viardo dziesmas, kā arī Šopēna mazurkas, Viardo apdarinātas balsij un klavierēm.

 

Poļina Viardo ir arī vairāku komisko operu un daudzu kamerskaņdarbu autore. To vidū ir vairāk nekā 100 dziesmu ar Gētes, Puškina, Misē, Turgeņeva un Gotjē dzeju.

 

Skaistākās dziesmas izpildīs dvīņumāsas Biļana Stafansone un Ļiļana Jovanoviča (soprāni). Pie klavierēm pianiste Inna Davidova.

 

Dziedātājas Biļana Stafansone (soprāns) un Ļiļana Jovanoviča ir dvīņumāsas, kas operas pasaulē gadās reti. Viņu repertuārs ir plašs un bagāts (Bellīni, Doniceti, Rosīni, Mocarts, Verdi, baroka mūzika, mūsdienu komponistu skaņdarbi). Viņas dzied solo un duetus gan ar orķestriem, gan klavieru pavadījumā. Abu māsu koncerti allaž atstāj izcila notikuma iespaidu, un, pateicoties spilgtajai muzikalitātei un izstrādātajai vokālajai tehnikai, viņas tiek dēvētas par  voci Belliniane (Bellīni balsīm). Dziedātāju jaunākais veiksmīgais ieskaņojums ir Šopēna 12 mazurkas, kuras savulaik  balsij un klavierēm apdarinājusi Poļina Viardo. Savukārt pianistes Innas Davidovas muzicēšanas manierei ir raksturīgs jūtīgums un stilistiska noteiktība. Kā koncertmeistare I. Davidova uzstājas Latvijā un ārvalstīs (Krievijā, Dānijā, Itālijā, Spānijā, Lielbritānijā u.c.).

 

12.maijā plkst.18.00 Cēsu Izstāžu namā būs Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas studentu koncerts „Dziesma pavasarim”.

 

Koncertā Henrija Persela, Ambroisa Tomā, Johana Štrausa, Nikolaja Rimska – Korsakova, Pētera Plakida, Džuzepes Verdi u.c. komponistu darbus izpildīs Evita Pehlaka (mecosoprāns) un Marta Mieze( soprāns).

 

Evita Pahlaka šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, absolvējusi Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolu vokālo nodaļu pie Aijas Putniņas.

 

Vokālo meistarību papildinājusi dažādās meistarklasēs pie Regīnas Macjutes,Kārļa Zariņa, Joy Mamme, Natālijas Kozlovas, Anitas Garančas. Studiju laikā piedalījusies operstudijas „Figaro” iestudējumos, viens no tiem - Sallijas loma ”Mazā raganiņa dodas uz operu”. Dziedātājas repertuārā ir dažādu komponistu darbi no baroka līdz mūsdienām gan latviešu, gan krievu, vācu, spāņu kamermūzika.

 

Marta Mieze ir Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas studente. Erasmus programmas ietvaros semestri studējusi Holandē, vokālo meistarību papildinājusi meistarklasēs pie Regīnas Macjutes, Oliveras Miljakovičas u.c. Dziedātājas repertuārā ir gan dažādu komponistu ārijas no baroka līdz verismam, gan latviešu, krievu, un vācu kamermūzika.

 
Skaisti ieskandinot maija ziedoni uz koncertiem aicina Cēsu Izstāžu nams.

 

Informācija sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv