Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 6.maijs  


Projekta noslēguma konference


   Konference  „Sabiedrības iesaistes  labas prakses piemēri” tika rīkota kā noslēguma pasākums   EK programmas „Europe for citizen „  pilsētu  sadraudzības projekta „Rīkosimies kopīgi labākai nākotnei”  ietvaros.

Kā pastāstīja viena no konferences rīkotājām Cēsu novada pašvaldības projektu un vides speciāliste Inta Ādamsone, konferencē piedalījās Cēsu sadraudzības pilsētu Ahimas ( Vācija), Tireso ( Zviedrija) un Rakveres ( Igaunija), kā arī Rīgas, Ogres, Saldus, Kuldīgas, Jelgavas un citu Latvijas pašvaldību speciālisti.

 Prezentācijās un diskusijās  dalībnieki dalījās pieredzē  ar labākajiem piemēriem, kā iesaistīt sabiedrību dažādu pašvaldībai svarīgu jautājumu lemšanā un kā iesaistīt  iedzīvotājus savas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Sabiedriskā organizācija  „ Baltijas vides forums”  , Rīgas enerģētikas aģentūra  un Cēsu pašvaldība  dalījās  ar  labiem piemēriem no  projekta INTENSE „No Igaunijas līdz Horvātijai: saprātīgi enerģijas taupības pasākumi pašvaldību ēkām Centrālās un Austrumeiropas valstīs” , iesaistot iedzīvotājus domāt par savu ēku energoefektivitāti. Gan Latvijas, gan ārvalstu pašvaldībām aktuāla ir ražošanas teritoriju attīstība, tāpēc daudz tika diskutēts par to, kā veiksmīgāk stimulēt uzņēmējdarbības attīstību un kā sadarboties ar  uzņēmējdarbības veicējiem.  Konferences dalībnieki varēja iepazīties Rakveres kolēģu un Ahimas  pieredzi šajā jautājumā.  Konferences viesi  iepazinās ar tikko atvērto  Cēsu Inovāciju centru  un Eiropas dienu ietvaros augstu  novērtēja  dažādu valstu iespēju sadarboties  savā starpā  Eiropas Savienības ietvaros.

 Konference tika organizēta Eiropas Komisijas izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta programmas „Eiropa Pilsoņiem” ietvaros. Programma, kurā Cēsu novada pašvaldība iesaistījusi sadraudzības pilsētas, sniedza iespējas, kas saistītas ar pilsētu sadraudzību. Projekta „Rīkosimies kopīgi labākai nākotnei” ietvaros atbalstīta Cēsu novada un Cēsu sadraudzības pašvaldību – Tyresö (Ziedrija), Ahimas (Vācija) un Rakveres (Igaunija) sadarbība dažādu ar plānošanu un sabiedrības iesaisti (īpaši jauniešu un sabiedrisko organizāciju līdzdalību), saistītu jautājumu risināšanā. Sadarbības stiprināšanas projektam no Eiropas Komisijas apstiprinātais  finansējums ir EUR 26 223.80.

 Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv