Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 28.janvāris   Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 6.jūnijs  


Vai skolas bērnam naktī jāiet uz klubu?

 

 

Pagājušajā nedēļā Cēsu domē notika saruna ar pilsētas naktsklubu  un spēļu zāļu īpašniekiem. Tās ievadā domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs informēja, ka policijas darbinieki, veicot reidus piektdienu un sestdienu vakaros, konstatējuši, ka dažos naktsklubos un spēļu zālēs vēl pēc pulksten 23.00 uzturas nepilngadīgie. – „ To, ka nepilngadīgie pēc pulksten 23.00 bez vecākiem nedrīkst uzturēties klubos, kafejnīcās, paredz domes pieņemtie saistošie noteikumi. Tā ir loģiska prasība, jo skolas bērniem ir jāmācās un, lai to sekmīgi darītu naktī ir jāguļ, nevis jāskraida pa klubiem. Mēs neesam aicinājuši uzņēmējus uz domi, lai pārmestu vai aizrādītu, bet lai vienotos par sadarbību un kopīgiem spēkiem panāktu to, lai nepilngadīgie vēlās vakara stundās būtu mājās, nevis atpūtas vietās, kur tiek lietots alkohols,” sarunas ievadā teica A. Mihaļovs.

   Valsts policijas Cēsu rajona pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba un pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis informēja par veikto reidu rezultātiem. Visbiežāk nepilngadīgie vēlās vakara stundās sastopami „Vidzemniekā”. Policisti informēja, ka atpūtas vietas tiks regulāri kontrolētas arī turpmāk un, jāatbild par pārkāpumiem būs klubu īpašniekiem. Tā pat viņi norādīja, ka  par derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem uzskatāma tikai pase vai vadītāja apliecība. Domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina aicināja uzņēmējus gadījumos, kad jaunieši cenšas iešmaukt klubā, izmantojot  viltotas skolnieka apliecības,  tās atņemt un nogādāt viltojumus domē.  Izglītības nodaļas speciālisti kopā ar skolotājiem viltotājus ātri noskaidro un viņi saņem atbilstošu sodu.

   Atpūtas vietu īpašnieki atzina, ka domes prasība ir pamatota un arī viņi regulāri atgādina apsargiem un oficiantiem par to, ka nepilngadīgos vēlās vakara stundās nedrīkst ielaist klubā. Taču kā atzina uzņēmējs Alvis Valainis – „ Satiekot vidējas paaudzes cēsniekus bieži nākas dzirdēt pārmetumus – kāpēc pilsētā nav atpūtas vietas mūsu paaudzes cilvēkiem? Bet paši uz klubu atpūsties nenāk. Bet viņu bērni nāk un ir arī nepilngadīgie, kas neatlaidīgi meklē iespējas iekļūt klubā vēlu vakaros. Mēs kontrolējam un nelaižam, bet ne vienmēr tas izdodas.”   Savukārt „Divās pusēs” ir dubulta kontroles sistēma un, kā apgalvo kluba vadība, nepilngadīgiem nav iespēju iekļūt klubā pēc pulksten 23.00.

   Iecienīta jauniešu atpūtas vieta ziemā ir „Žagarkalns”. Brīvdienu vakaros sportiskie tusiņi  uz kalna nereti ievelkas līdz pusnaktij. Ja jaunieši, slēpojot nosaluši, tik vēlā stundā ienākt kafejnīcā, kurā tiek tirgots arī alkohols,  apsildīties un iedzert tēju, tad atbilstoši noteikumiem, viņi būtu jādzen ārā. Taču skaidrs, ka labāk ja jaunieši sporto svaigā gaisā, nekā  aiz garlaicības sadara muļķības.

 

Informāciju sagatavoja Andris Vanadziņš

Domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

4121677, 6479606Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv