Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 6.jūnijs  


Atbalsti Zigrīdas Apalas projektu portālā www.labiedarbi.lv

Laika apstākļi un apmeklētāju slodze ir ietekmējuši Āraišu ezerpils pamatklāsta stāvokli, ezerpilij steidzami nepieciešami līdzekļi pamatklāsta rekonstrukcijai. Aicinām Jūs atbalstīt Z. Apalas projektu „Āraišu ezerpils pamatklāsta un bojāto ēku renovācija” portālā www.labiedarbi.lv

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa - Āraišu arheoloģiskais muzejparks atrodas Amatas novadā Gaujas Nacionālā parka kultūrvēsturiskajā zonā. Tas aizņem 12,67 ha lielu platību, un tā teritorijā situēti 2 arheoloģiskie pieminekļi - dzelzs laikmeta Āraišu ezerpils (platforma ar celtnēm) – 9.-10. gadsimta ezermītnes rekonstrukcija mērogā 1:1, viduslaiku Āraišu mūra pils drupas, brīvdabas ekspozīcija ar akmens un bronzas laikmetu atsevišķu 3 ēku rekonstrukcijām. Tas ir viens no populārākajiem arheoloģiskā tūrisma objektiem Latvijā. Tam piemīt augsta starptautiska atpazīstamība.

 

Lai pilnvērtīgi izmantotu Āraišu arheoloģiskā muzejparka iespējas un potenciālu sabiedrības izglītošanā, kultūras un dabas mantojuma saglabāšanā, koka arhitektūras senās vēstures atsegšanā un popularizēšanā, tradicionālo iemaņu, to skaitā kokapstrādes prasmju, saglabāšanā un pārmantošanā, jaunu atziņu iegūšanā pētniecības rezultātā, eksperimentālās arheoloģijas attīstībā, Latvijas pozitīva tēla veidošanā, tūrisma pakalpojumu sniegšanā u. c., nepieciešama esošās rekonstrukcijas renovācija un tās realizācija pilnā apjomā, to papildinot ar nocietinājuma konstrukciju un radot interjera elementus celtņu-rekonstrukciju iekštelpās un ārtelpā. Aktuāla ir jau realizētās daļas – 16 koka ēku-rekonstrukciju – renovācija un apmeklētāju informācijas sistēmas atjaunošanas un papildināšana. Kritiskā stāvoklī atrodas ezerpils pamatklāsts, kuram nepieciešams mainīt apaļkoka baļķus, tā padarot to ērtāku un drošāku apmeklētājiem. LNVM budžeta ietvaros, kas pēdējos gados valsts budžeta konsolidācijas ietvaros ir vairākkārtīgi samazināts, nav iespējams veikt ezerpils pamatklāsta rekonstrukciju.

Lūdzam atbalstīt un ieteikt arī Jūsu draugiem atsaukties lūgumam veikt balsojumu www.labiedarbi.lv, tas ir bez maksas, bet tikai kopā tas ir sasniedzams!

Katrs var nobalsot šādi:
* ar īsziņu (sms):
*un arī no sava profila draugiem.lv:

http://www.labiedarbi.lv/lv/balso_par_projektu/araisu-ezerpils.html

Papildinformācija: Agnese Ramata 64107080; 26567912

araisi@history-museum.lv

www.lnvm.lv, www.history-museum.lv

Seko mūsu jaunumiem arī twitter.com/araisimuseum vai facebook.com/araisi lake fortressAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv