Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 6.jūlijs  


Cēsu izstāžu zālē „Vecpilsēta” uzzied lilijas un zīds

14.jūlijā plkst.17.00 izstāžu zālē „Vecpilsēta” (Rīgas iela 20,Cēsis,ieeja no Baznīcas ielas puses) tiks atklāta izstāde „Kamēr vēl ziedēs lilijas...”

 

Izstādē būs apskatāmas divas ekspozīcijas: Gunas Rukšānes liliju izstāde un Baibas Vaivares gleznojumi uz zīda.

 

Puķu karalienes lilijas veidos ziedu upi, kurā būs sakārtotas ap 100 dažādām šķirnēm. Kā pastāstīja Guna Rukšāne, jūlija vidus ir īpaši pateicīgs ziedu svētkiem, jo tieši šajā laikā šie karaliskie ziedi ir pilnā krāsu dažādību un smaržu plaukumā:” Šogad, atminoties pagājušā gada pilsētas svētku centra noformējumu, tā būs liliju upe, taču ziedu nosaukumi tiks atšifrēti, tā neliekot vilties ziedu audzētājiem, kuri vēlas skatīt konkrētas šķirnes ziedus.”

 

Guna Rukšāne – kultūras darbiniece, kas pēdējos desmit gadus savu interešu loku papildinājusi ar puķkopību, audzējot ūdensrozes un ziemcietes - narcises, flokšus, īrisus, hostas, peonijas un lilijas. Katra no šīm kolekcijām sastāv sākot no piecdesmit (flokši un peonijas ) līdz 400 (lilijas un narcises) variācijām. Cēsu pilsētas svētkos, pagājušajā gadā, Gunas Rukšānes idejas bija par pamatu pilsētas svētku motīvam „Uzziedi Cēsīs”.

 

Baibas Vaivares gleznojumi uz zīda, būs kā savdabīgs un māksliniecisks papildinājums izstādei:„ Iepriekšējo keramikas izstādi krāšņu un dzīvīgu padarīja Piebalgas lielie lakati, tā arī šoreiz tiek domāts par to, lai abas ekspozīcijas padara telpas mājīgas, un savstarpēji mijiedarbojoties rada īpašu noskaņu,” stāsta izstāžu zāles „Vecpilsēta” vadītāja Dagnija Kupče.

 

Izstāde skatāma no 14. jūlija  visu mēnesi un turpināsies „kamēr vēl ziedēs lilijas...”

 

Izstāde apskatāma bez maksas katru dienu no plkst.10.00 līdz 18.00 izņemot svētdienas un pirmdienas.

 

Sīkāka informācija par izstādi: Dagnija Kupče tālr.26054322

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv