Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.jūlijs  


10.jūlijā - otrais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs „Citzemju tautas”

10.jūlija plkst.19.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas norisināsies otrais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts „Citzemju tautas”.

 

Stāsts rosina pārdomas par cilvēku dzīvi citās zemēs, par kopīgo un atšķirīgo dažādu tautu cilvēku dzīvē, par to, kādi mēs esam, un kas ir cilvēka augstākās vērtības. Filmu fragmentos skatot cilvēku dzīvi citzemēs, rosinās pārdomas par dzīvi savā zemē.

 

Tiks demonstrēti fragmenti no dokumentālajām filmām „Gana laiks”( rež. D.Kļava; 2007) un „Jaguāra kakts”( rež. A. Mizišs; 2010).

 

Dokumentālā īsfilma „Gana laiks” ir vizuāli poētisks tundras dzīves vērojums. Filma tiem, kas mīl nesteigties. Gana dzīve ir tikpat rimti vienmulīga kā ziemeļu tundras ainava. Tā nesteidzīgi pulsē vienā ritmā ar ziemeļbriežu dzīvi no vienas ganāmpulka migrācijas līdz otrai. Viss laiks pa vidu starp šiem abiem punktiem pieder vienīgi ganam. Gana laiks... áigi.

 

Jaunā latviešu dokumentālā filma „Jaguāra kakts” ir vairāku gadu darbs, filmējot Brazīlijas latviešu misiju Bolīvijas pierobežā Rinkonā - Rincon del Tigre, kas tulkojumā nozīmē Jaguāra kakts.  Pirms 120 gadiem uz Brazīliju devās pirmā Latvijas izceļotāju grupa, nodibināja tur latviešu koloniju un sāka rūpēties ne tikai par pašu izdzīvošanu, bet arī par gara gaismu citiem džungļu iemītniekiem. 1946. gadā vairāki latviešu baptistu misionāri ieradās Rinkonā un dibināja evaņģēlisko misiju, lai sludinātu Dieva vārdu ajūriešu indiāņiem. Pēc sešdesmit gadiem pašaizliedzīga darba neatsaucīgā un brīžiem pat naidīgā vidē rezultāts ir apšaubāms - Rinkonā gan ir izveidota otra labākā skola Bolīvijā, tomēr indiāņu dzīve nav radikāli mainījusies uz labo pusi. Pieraduši dzīvot zem latviešu misionāru gādīgā spārna, viņi vairs nevar atgriezties pie savas primitīvās eksistences džungļos, tomēr nav arī spējīgi uzsākt neatkarīgu un mērķtiecīgu dzīvi...

 

Kā jau ziņots, no 3.jūlija līdz 14.augustam sestdienu vakaros norisināsies „Šīs vasaras dokumentālo filmu stāsti Cēsīs” Vecajā noliktavā pie stacijas. Tie ir iecerēti kā sarunas, diskusijas, pārdomas, jautājumi un atbildes, ko noteikusi konkrētā vakara tematika un fragmenti no dokumentālajām filmām. Vecā noliktava kļūs par savdabīgu mājas kinozāli ar mājīgu un nepiespiestu atmosfēru.

 

Vienlaikus apmeklētājiem būs aplūkojama gleznotāja Andra Eglīša lielformāta glezna „Mākonis un bedre” un tēlniecisks objekts (koks) „Luxury replica” ( ... un augstākās priedes pēc lauzuma...).

 

Dokumentālo filmu stāstus Cēsīs organizē biedrība „Art Cēsis”.

 

Pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

 

Filmu stāstu programmai aicinām sekot www.cesis.lv un informācijai Cēsu pilsētā.

 

 

Informācija:

Projekta vadītāja

 Inese Ciekure t. 29225402Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv