Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.jūlijs  


Cēsu Izstāžu namā Ievas Sāras Breikšas izstāde „Dejas uz audekla”

No 13.jūlija līdz 12.augustam Cēsu Izstāžu namā Ievas Sāras Breikšas izstāde „Dejas uz audekla”. 

Ieva Sāra Breikša uzreiz pēc J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas pabeigšanas devās uz Parīzi. Iespēju mācīties Mākslas akadēmijā Parīzē jaunā māksliniece ieguva piedaloties ar savu zīmējumu starptautiskā konkursā. Parīzē Ieva Sāra sāka apgūt arī flamenko dejas mākslu. Jau kādu laiku flamenko deja ir arī galvenā viņas darbu tematika un tapušas vairākas izstādes.

Mākslinieces gleznās krāšņie un ekspresīvie dejotāji nav tikai mākslinieka kā vērotāja versija par redzēto, ko viņš tālāk piedāvā skatītājiem. Šķiet, ka gleznas tapušas dejā – strauji, izbaudot procesu un izceļot būtisko, t.i., kustību un mirkļa emocijas. Viņa skicē no dabas, reizēm izrādes laikā sēžot tumsā un paļaujoties uz iekšējo redzi un savu personīgo dejas izjūtu..

"Modernismā ir svarīgi, ko saka autors, viņa nostāja. Piemēram, postmodernismā vai video mākslā vairāk dominē koncepts," norāda māksliniece Ieva Sāra Breikša stāstot par saviem darbiem.

"Mani neuztrauc tas, kāda ir figūra, ko gleznoju. Es ievēroju to, kādas ir roku vai pirkstu pozīcijas, bet to, cik kas ir garš – tam nav nozīmes. Tomēr arī uz ļoti lielu abstrakciju un nosacītību negribu virzīties, jo dejā ir ķermenis, ko nevar ignorēt," par būtiskām un nebūtiskām detaļām savā glezniecībā stāsta Ieva Sāra. 

Izstāžu nama darba laiks no plkst.10.00 – 18.00 katru dienu izņemot pirmdienas.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv