Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 6.jūlijs  


Robotika, elektronika un žetons par labu darbu

Cēsu Bērnu zinātnes centrs Z(in)oo šo vasaru iesāka ar jaunām aktivitātēm – Lego robotikas un Elektronikas bērnu nometnēm. Šāda veida nometnes ir jaunums Cēsu apkārtnē, tāpēc guvušas lielu atsaucību. Nometnes izveidotas divām vecuma grupām: 1 – 3. klases vecuma bērniem ar Lego robotikas tematiku, savukārt, 4. – 6. klases vecuma grupai – elektronikas. Tā kā elektronikas nometne ir diennakts nometne, zināšanas un jaunus draugus šeit iegūst ne tikai cēsnieki, bet arī bērni no citiem Latvijas reģioniem – Rīgas, Limbažiem, Olaines un Jelgavas.

 

Kā stāsta nometnes vadītāja Ieva Felca, viņa nebija gaidījusi to, cik bērni ātri uztvers visu jauno informāciju, kas skolā viņiem pat vēl nav stāstīta. Bērni mācās ar lielu interesi un aizrautību. Taču viņa uzsver, ka, lai arī galvenā nometnes tēma ir elektronika, bērni piedalās daudzveidīgas aktivitātes: iet pārgājienos, muzicē, sporto un apgūst Cēsu vēsturi.

 

Nometnes alternatīvās mācību programmas ir pašu izstrādātas un lielā mērā balstās uz pašu bērnu eksperimentiem. „Viens no efektīvākajiem veidiem, kā mācīties, ir, kļūdīties un mēģināt vēlreiz,” stāsta nometnes elektronikas skolotājs Ansis Rezgalis. Lai arī elektronika un robotika vairāk saista puišus, nometnēs ir arī meitenes.

 

Kā jau katrai nometnei, tai ir arī savi uzvedības noteikumi, taču atšķirībā no ierastās prakses, šeit tos izstrādā paši bērni. Labas uzvedības motivācijai nometnē ieviesti žetoni par labiem darbiem, kurus piešķir ne tikai audzinātāji, bet arī bērni cits citam: par savu kļūdu atzīšanu, par lietderigu brīvā laika pavadīšanu, par palīdzības sniegšanu, nejautājot, vai tā vajadzīga, par atbildīgu rīcību, kā arī negaidītu labas apetītes vēlējumu pie pusdienu galda.

 

Jautāti par spilgtākajiem nometnes dienas notikumiem, bērni min gan programmēšanu, konstruēšanu, futbola spēli, gan arī gājienu pa Cēsīm.

 

Nometnes vadītāja ir droša, ka ir uzņemts pareizais virziens, tāpēc ir pielāgotas arī Z(in)oo telpas, lai nometnes nākotnē būtu vēl labākas. „Galvenais, ko bērns šeit iegūst, ir saskarsmes spējas, viņi caur rotaļām apgūst prasmes mācīties, koncentrēties un saklausīt viens otru,” uzsver I. Felca.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciālisteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv