Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.septembris  


11.septembrī skrējiens apkārt Cēsīm

11.septembrī Cēsīs notiks tradicionālais skrējiens „Apkārt Cēsīm kopā ar SIA Running.lv ” un „Pasaules Sadraudzības skrējiens”

 

Skrējiena „Apkārt Cēsīm” sacensību balvu fonds 1130 Euro.

 

Dalībniekiem iespēja piedalīties 9,5 km un 4,7 km skriešanas distancēs.

Informācija un pieteikšanās www.cesusportaskola.lv

 

Vecuma grupas – 9, 5 km distancē

 

V, S E – 1990. – 1971. dzimšanas gads

V, S 40 – 1970. – 1961.dzimšanas gads

V, S 50 – 1960. – 1951.dzimšanas gads

V, S 60 – 1950.dzimšanas gads un vecāki

 

Vecuma grupas – 4,7 km distancē

 

V, S 12 – 1998. dzimšanas gads un jaunāki

V, S 14 – 1996. – 1997.dzimšanas gads

V, S 16 – 1994.dzimšanas gads un jaunāki

V, S 18 – 1993. – 1991.dzimšanas gads

 

 

Veselības klase (SV,VV) – nūjotāji un dalībnieki, kuriem netiek fiksēts distances veikšanas laiks.

 

Paralēli tam Cēsīs 11.septembrī cauri skries Pasaules Sadraudzības skrējiens, kur skrējiena dalībnieki no Valmieras puses Cēsu robežu šķērsos plkst.: 13:50 un 14:00 piepulcēsies skrējiena „Apkārt Cēsīm” dalībniekiem Pils parkā.

 

            Visiem interesentiem ir iespēja iesaistīties skrējienā „Apkārt Cēsīm kopā ar SIA Running.lv” gan pievienoties Pasaules Sadraudzības skrējienam un paskriet kopā ar lāpu. Informācija par Pasaules Sadraudzības skrējienu:

 

 

No http://www.worldharmonyrun.org/latvia

PASAULES SADRAUDZĪBAS SKRĒJIENS 2010

No 10. septembra līdz 13. septembrim Latvijai cauri dosies sadraudzības skrējiena The World Harmony Run Eiropas daudznacionālā komanda, kas no 25. februāra, kad skrējiens svinīgi startēja Dublinā, ar sadraudzības lāpu apceļo 49 Eiropas valstis. Tas ir nekomerciāls pasākums, kur vienojošais moments - ideja padarīt pasauli labāku un harmoniskāku.
Daudznacionālā komanda skries arī cauri Latvijai, kas nozīmē - ikviens Latvijas iedzīvotājs, sportists - nesportists, liels - mazs, vecs - jauns, ikviens, bez dalības maksas un īpašiem noteikumiem, var kļūt par šī globālā pasākuma - sadraudzības skrējiena The World Harmony Run dalībnieku.
Septiņu mēnešu laikā būs pārvarēti vairāk nekā 24 000 kilometru, un 27. septembrī komanda finišēs Maskavā. Šajā pašā dienā Maskavā finišēs arī skrējiena Āzijas atzars, kas savu ceļojumu uzsāka Japānā.
Kāpēc viņi to dara? Jautājums loģiski pragmātisks, atbilde - filozofiski sentimentāla. Tāpēc, ka sirds aicina. Kā intervijā teicis ukraiņu sportists Oļegs Ļebedjevs, kura dzīves jēga, meditācija un valoda ir skriešana: „Ja skrējējam jautātu - kāpēc viņš skrien, viņš paraustītu plecus, viņš nezinātu ko atbildēt. Taču dziļākajā būtībā viņš zina - skatuve jau uzcelta, lomas sadalītas un tev jānospēlē sava, cik vien labi tu to spēj.

Dažādas sejas un amati, sirds - viena 

Skrējiena The World Harmony Run sadraudzības lāpu savās rokās ir turējuši daudzi pasaules līderi, populārākie - Kalkutas Māte Terēze, pāvests Jānis Pāvils II, prezidents Nelsons Mandela, prezidents Mihails Gorbačovs. Tie ir tikai daži vārdi, taču Šri Činmoja kustības piekritējus var satikt, visās pasaulēs valstīs (un tas nebūt nav pārspīlējums) un visdažādākajās aprindās. Kā zināms sirds visiem cilvēkiem ir vienas formas, un patiesais mērķis visas zemeslodes sirdīm, ikkatrai no septiņiem ar pusi miljardiem - arīdzan ir viens - būt laimīgai. Tā arī notiek Pasaules Sadraudzības Skrējiena organizācijas darbs - no sirds uz sirdi - tas ir brīvprātīgo kopums, ko iedvesmojis Šri Činmoja mierpilnas pasaules redzējums: katrā valstī ir koordinācijas grupas, kas sadarbojas ar vietējām skolām, sabiedriskajām un sporta organizācijām valsts un pilsētu vadītājiem un pašvaldībām, un arī komandas katrā valstī sastāv no brīvprātīgiem skrējējiem, kas savā ikdienā darbojas visdažādākajās dzīves sfērās, un tomēr, kuri nolēmuši veltīt savu laiku un spēku, lai nestu skrējiena ideju apkārt pasaulei. Šogad skrējiens ir UNESCO Starptautiskā kultūru satuvināšanas projekta oficiāls pārstāvis.  

Vai TU piedalīsies? 

Skrējiena starptautisko komandu Eiropā veido 10 - 14 skrējēji no dažādām valstīm, katrs komandas loceklis dienā noskrien 10 - 20 kilometrus. Gan šogad, gan iepriekšējos gados starptautiskajā komandā skrējiena Austrumeiropas un Ziemeļamerikas posmos piedalījās arī skrējēji no Latvijas. 2010. gadā skrējiena Balkānu posmā mēneša garumā devās divi Latvijas skrējēji, viens no viņiem - Pasaules Sadraudzības skrējiena Latvijas posma koordinators Gints Peleckis.

 
Visbiežāk skrējiena pastāvīgie dalībnieki mainās, katrs noskrienot dažas nedēļas, taču gadās arī tā, ka tiek skrieti mēneši. Piemēram, austrietis Dipavadžans Renners, kurš ir Eiropas posma koordinators un komandas kapteinis, iepriekš ceļā ir pavadījis pat astoņus mēnešus. Šajā laikā pārvarot sevi, cilvēkam ir iespēja iekšēji augt un pārveidoties. Ceļā satikto cilvēku sajūsma, smaidi, jautājumi, pašceptie pīrāgi un ūdenskrūze - šie it kā mazie notikumi nes līdzi dzirkstošu prieku un ierosmi dalīties arī ar citiem.
Šogad jau divpadsmito reizi Latvija iekļausies šajā starptautiskajā projektā (ar entuziastu atbalstu pirmoreiz tas Latvijā notika 1993. gadā.) Šoruden sadraudzības lāpa sasniegs mūsu valsti piektdien 10. septembrī Igaunijas un Latvijas robežpunktā Moisakūlā. Skrējēju komandu veidos ap 11 dalībniekiem no dažādām valstīm. Šoruden arī tu vari būt šī brīnumaina notikuma aktīvs dalībnieks, vai varbūt - uzmundrinošs aculiecinieks.
Tu vari nest lāpu pāris soļus, kvartālus vai kilometrus, tu vari pievienoties skrējienam Rūjienā, Valmierā, Cēsīs, Siguldā, Ādažos, Rīgā, Jelgavā, Elejā, Bauskā vai kaut kur pa ceļam.
Tu vari darīt to, ja vēlies. Tas nav komercpasākums, kur kāds ievāc tūkstošus, tas ir brīvas gribas un sirds aicinājums, kur balva ir prieks par šo vispasaules grandiozo vienotību mīlestībā.


Tas ir to vērts!!!

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv