Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.septembris  


Balvas veiksmīgākajiem uzņēmējiem

Gints Šķenders

Cēsu novada domes priekšsēdētājs,

konkursa komisijas priekšsēdētājs

 

Godinot uzņēmēju pašaizliedzīgo darbu un uzteicot to devumu novadam, izstādes “Cēsu uzņēmējs 2010” laikā Cēsu pašvaldība sveica veiksmīgākos Cēsu uzņēmumus astoņās nominācijās. Ēro Rassa veidotās balvas pasniegt ieradās arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Balva nominācijā “Cēsu labdaris” piešķirta SIA “Cēsu vecpilsētas aptieka”, kas  apliecinājusi savu apņēmību kalpot sabiedrības interesēm. Balva tika pasniegta par uzņēmuma atbalstu Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem no mazturīgām ģimenēm brīvpusdienu nodrošināšanā.  Cēsu Mākslas skolas audzēkņu darinātu balvu un atzinības rakstu saņēma a/s SEB Banka — ilggadējs Cēsu Mākslas festivāla ģenerālsponsors, sporta komandu, izglītības iestāžu un Cēsu attīstības projektu atbalstītājs.

“Cēsu izaugsmes” balvu nopelnījusi SIA “Recro”. “Recro” ir viens no Eiropas attīstītākajiem uzņēmumiem savā jomā — automātisko ātrumkārbu remontēšanā. Uzņēmums Cēsis ir atzinis par piemērotu vidi investīcijām ražošanas uzņēmuma attīstībai. Kopš uzņēmuma izveides 2007.gadā tā darbinieku skaits ir audzis no diviem līdz 42, bet eksporta apjoms no kopējiem ieņēmumiem ir palielinājies no sešiem procentiem līdz 51 procentam. SIA “Recro” aktīvi sadarbojas ar vietējām profesionālās izglītības iestādēm, nodrošinot prakses un darba iespējas topošajiem profesionāļiem.

Koka logu ražotājam “Staļi” šis rudens iesācies ar balvu birumu. Nule saņemta balva kā vienam no lielākajiem eksportētājiem Vidzemē, un nu tai pievienojas arī “Cēsu eksportētāja” tituls. Kokapstrādes uzņēmums no 2009.gadā saražotās produkcijas eksportējis 95 procentus un saniedzis 7,5 miljonus eiro lielu apgrozījumu. Īpaši jāatzīmē, ka uzņēmums spējis sasniegt būtisku eksporta apjoma palielinājumu tieši ekonomiskās lejupslīdes laikā. SIA “Staļi” 2009. gadā ir bijis arī trešais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs privāto uzņēmumu grupā.

 

Mums ir patiess prieks par Cēsu dāsnāko darba devēju — SIA “Wolf System”. Pēc VID datiem, uzņēmums nodarbina 28 darbiniekus un, vērtējot strādājošo vidējo darba algu, uzņēmums ir apbalvots kā Cēsu vislabākais darba devējs 2009.gadā.

 

Vēsturiski senākais Cēsu vārda nesējs pasaulē ir balvas “Cēsu vēstnesis” saņēmējs — A/S “Cēsu alus”. Uzņēmums ir viens no lielākajiem darba devējiem Cēsu novadā, otrs lielākais nodokļu maksātājs privāto uzņēmumu grupā, ikgadējās balvas “Cēsnieks” izveidotājs un aktīvs Cēsu novada sporta un kultūras dzīves atbalstītājs.

 

 Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrs šogad pirmo reizi pasniedza balvu jaunā nominācijā — “Cēsu inovācija”. To saņēma SIA “Meža īpašnieku konsultatīvais centrs”. Uzņēmums darbojas mērniecības, ģeodēzijas un kartogrāfijas jomā, un balva tiek piešķirta par uzņēmējdarbības un zinātnes veiksmīgu integrāciju. Uzņēmums ir izveidojis savu lietišķās pētniecības institūtu “Vides risinājumu institūts”, kas nodarbojas ar aviācijā bāzētas attālās izpētes tehnoloģiju pētniecību un attīstību un to pielietošanu meža un dabas resursu apsaimniekošanai. Vides risinājumu institūtā strādā dažādu nozaru pētnieki (ķīmiķi, biologi, mežsaimnieki, hidrologi, IT speciālisti) no piecām Eiropas valstīm.

 

Lai mudinātu jaunas un aktīvas uzņēmēju paaudzes veidošanos, tika apbalvots “Cēsu jaunietis uzņēmējs”. Šogad šī balva Laurim Sildnikam, SIA “Fono” īpašniekam. L.Sildniks ir vasaras festivāla “Fonofest” dibinātājs, idejiskais virzītājs un organizators. Katru gadu festivāla organizēšanā viņš kopā ar komandu spēj iesaistīt un aizraut vairāk nekā 30 brīvprātīgos. L.Sildniks arī ir atvēris un veiksmīgi vada mūzikas un deju klubu „Fonoklubs”, kurā strādā astoņi cilvēki.

 

To, ka Cēsis ir arī sportiska pilsēta, daudzkārt jau ir apstiprinājuši motosportisti, vieglatlēti, slēpotāji un snovbordisti, taču sportisti mēdz pārsteigt un iepriecināt ne tikai ar uzvarām sacensībās. Balvu “Cēsu pārsteigums 2009” saņēma Cēsu iedzīvotājs, pagājušajā sezonā kluba “Dinamo Rīga” hokejists Mārtiņš Cipulis, jo M.Cipulis ir ierindojies starp lielākajiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem starp privātajiem uzņēmējiem.

Liels, liels paldies visiem uzņēmējiem, darbiniekiem, viņu ģimenēm par milzīgo enerģiju, aizrautību un ticību, ar kādu jūs strādājat. Mēs varam būt lepni ar jūsu zināšanām, idejām, apņēmību arī šajos- ekonomikai nebūt ne vieglajos laikos un tāpēc vēlu veiksmi arī turpmāk!

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv