Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.septembris  


Cerīgs mācību gada sākums

Lolita Kokina

Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja

 

    Jaunais mācību gads Cēsu novadā sākas cerīgi. Vasarā vēl bija bažas par to, vai būs pietiekošs skolēnu skaits pirmajās klasēs, jo demogrāfiskā statistika rāda, ka bērnu skaits samazinās. Tomēr šogad novadā ir pat par 20 pirmklasniekiem vairāk nekā pērn un visās mācību iestādēs, izņemot Pastariņa pamatskolu, audzēkņu skaits ir palielinājies. Iespējams, tas saistīts ar to, ka uz dzīvi Cēsu novadā ir pārcēlušās jaunas ģimenes, iespējams, vecāki, kas strādā ārzemēs un domā par atgriešanos Latvijā, saprot, ka bērnam labāk izglītību apgūt mūsu skolās. Katrā ziņā, audzēkņu skaita pieaugums ir labākais novērtējums izglītības kvalitātei Cēsu novadā.

   Kopumā novada skolās mācības uzsāks 221 pirmklasnieks. Cēsu 1.pamatskolā -  34 skolēni; Cēsu pilsētas pamatskolā – 64; Līvu pamatskolā – 12; Pastariņa skolā – 35; Cēsu 2.pamatskolā – 50; Rāmuļu pamatskolā – 10; Sanatorijas internātpamatskolā - 16 skolēni. Arī ģimnāzijās un vidusskolā situācija ir laba, Cēsu Valsts ģimnāzijas desmitajās klasēs mācīsies 97 skolēni, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā - 75 desmito klašu audzēkņi, 2.vidusskolā nokomplektētas trīs dienas klases, bet vakarskolā vēl turpinās audzēkņu pieteikumu pieņemšana.

   Grupiņas ir nokomplektētas arī pirmsskolas izglītības iestādēs un jaunajā bērnudārzā būs vēl viena papildus grupiņa pašiem mazākajiem, jo pieprasījums pēc vietām ir liels. Diemžēl celtnieki nav izpildījuši savas saistības un iekavējušies remonta darbi 3.pirmskolas izglītības iestādē. Bērni to varēs apmeklēt tikai no 1.oktobra, taču vecāki ir informēti par iespēju septembrī mazuļus vest uz citiem pilsētas bērnudārziem. Tās, protams, ir neērtības, taču īslaicīgas. Jaunās grupiņas 3. ērnudārzā komplektēsim septembrī.

  Tāpat kā iepriekšējos gados, veiktas prāvas investīcijas mācību iestāžu ēku tehniskā stāvokļa uzlabošanā un labiekārtošanā. Nosiltināta Rāmuļu pamatskola un 2.vidusskola, kur darbi vēl turpinās, remonti veikti Pastariņa skolā un Sanatorijas internātpamatskolā.  Esam arī uzsākuši īstenot novada izglītības stratēģijas nostādnes un sākot ar šo mācību gadu, apvienota 2.vidusskola un vakarskola. Diskusijas un priekšdarbi ilga gadu un šoruden darbu uzsāk vienots 2.vidusskolas pedagogu kolektīvs. Domāju, ka izglītības iestāžu apvienošana ir ieguvums gan skolotājiem, gan skolēniem.

  Sākot pagājušo mācību gadu bija daudz neskaidrību gan saistībā ar krasām izmaiņām izglītības finansēšanā valstī, gan saistībā ar novadu reformu. Ceru,  ka šis būs stabilitātes gads. Spriežot pēc provizoriskiem aprēķiniem, pedagogu algu fonds saglabāsies bez jūtamām izmaiņām. Metodiskajā un skolotāju tālākās izglītības jomā atlikuši vien daži precizējami jautājumi. Pērn, kad bija liela neziņa par valsts finansējumu izglītībai un mazo skolu likteni, novada vadība rīkojās tālredzīgi un nesteidzās slēgt vai apvienot mācību iestādes. Tagad skaidri redzam,  ka, piemēram, Līvu un Rāmuļu skolas, Latvijas lauku skolu kontekstā, ir mācību iestādes ar pietiekamu audzēkņu skaitu, kas var sekmīgi strādāt un pilnveidoties. Katrai skolai ir sava gaisotne,  tradīcijas,  pieredze un tas mūs tikai bagātina.

  Svarīgs jaunums šajā mācību gadā ir tas, ka sadarbībā ar SIA „CDzP” dienesta viesnīcā „Putniņkrogs” ir ierīkots skolēnu internāts. Jaunieši par pieņemamu samaksu  var īrēt labiekārtotas divvietīgas istabiņas. Internātā ir arī mācību un atpūtas telpas, interneta pieslēgums, virtuvīte, strādās diennakts dežurants. Internātā varēs apmesties ne tikai ģimnāziju audzēkņi, bet arī tie profesionālās vidusskolas audzēkņi, kas vēlēsies uzlabot savus sadzīves apstākļus. Tāpat internāts ir būtisks, domājot par Cēsu mūzikas vidusskolas turpmāko attīstību, jo tajā mācās audzēkņi no visas Vidzemes. Kā zināms, no 2011.gada septembra novada pašvaldība pārņems mūzikas skolu no Kultūras ministrijas. Ir sākušās un aktīvi turpinās diskusijas par to, kāds būs muzikālās izglītības modelis Cēsu novadā. Politisku lēmumu par šo jautājumu vajadzētu pieņemt nākošā gada pavasarī un domāju, ka mums ir labas iespējas kļūt par muzikālās izglītības centru Vidzemē.

  Vērtīgi ir tas, ka uzturam kontaktus ar bijušā Cēsu rajona mācību iestādēm. Cēsu novadam ir aktīva sadarbība ar Amatas novada izglītības pārvaldi. Kopīgi organizējam un finansējam pedagogu  kvalifikācijas celšanas kursus, metodiskos un pieredzes apmaiņas pasākumus.

  Rezumējot var teikt, ka mums ir pieredzējuši un strādīgi pedagogi, zinātkāri un talantīgi bērni, labs mācību procesa materiālais nodrošinājums un sakārtota izglītības iestāžu infrastruktūra. Tātad visas iespējas aizvadīt vēl vienu raženu mācību gadu!

    

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv