Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 6.oktobris  


Erudīcijas konkurss bibliotēkās

 

1. oktobrī Latvijas bibliotēkās sākās ikgadējais erudīcijas konkurss „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!”. Tajā aicinām piedalīties visus interesentus, apmeklēt bibliotēkas savos novados un cīnīties par galvenajām balvām. Līdztekus 12 vērtīgām un izglītojošām balvām, ko iegūs katra reģiona prasmīgākais bibliotekārs, bibliotēkas pieaugušais lasītājs un skolnieks, dalībnieki cīnīsies par lielisko iespēju pārbaudīt savus spēkus klātienē LTV spēlē „Zini vai Mini” un iegūt viserudītākā konkursanta titulu.  

Konkursu kopīgi rīko valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” un sabiedrība „Tilde”. Laikā līdz 23.oktobrim trijās kārtās un, ja nepieciešams, papildkārtā tiks noteikts katra Latvijas reģiona prasmīgākais informācijas meklētājs datu bāzē letonika.lv. Lai piedalītos konkursā, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas, jo, atbilstoši rīkotāju mērķiem un konkursa misijai, dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Konkursā tiks vērtēta arī bibliotekāru aktivitāte konkursa popularizēšanā un lasītāju informēšanā, un tiks noteikta katra reģiona Radošākā bibliotekāre, kopskaitā četras, kuras balvā saņems fotoaparātus.

Letonika.lv ir uzziņu un tulkošanas interneta pakalpojums ar plašu digitālo enciklopēdiju, vārdnīcu un terminu klāstu latviešu valodā, kas kopā aptver apmēram 36 500 enciklopēdiskas uzziņu informācijas šķirkļu un 5 500 attēlu, vairāk nekā 145 000 terminu tulkojumu un skaidrojumu, tulkojošās un skaidrojošās vārdnīcas ar 446 727 vārdiem un izteicieniem. Te atradīsiet informāciju par Latvijas vēsturi, kultūru, dabu, cilvēkiem, novadiem. Letonika.lv ir sabiedrības Tilde veidotais un uzturētais latviskais uzziņu un tulkošanas portāls. Tas ir lasītāju vispieprasītākais elektroniskais uzziņu resurss bibliotēkās, tā abonēšanas maksu pilnībā sedz no „Trešā tēva dēla” projekta līdzekļiem, un tā ir pieejama lasītājiem visās pašvaldību publiskajās bibliotēkās

Erudīcijas konkursu Latvijas bibliotēkās atbalsta izdevniecība „Pētergailis”, žurnāls „GEO”, Latvijas Televīzija.

 

2009. gada 5. oktobris

 

Informāciju apkopoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv