Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.decembris  


Brīvs no ĢMO nedēļa Latvijā

No 7. – 14. decembrim Latvija apvienojas Brīvs no ĢMO nedēļā.

 

Šajā laikā, Rīgā un dažādos Latvijas novados, kustības Brīvs no ĢMO dalībnieku kafejnīcās, veikalos un citās vietās, tiks piedāvāta iespēja bez maksas apmeklēt dažādas lekcijas, kā arī noskatīties trīs dokumentālās filmas, kas stāsta par ģenētiskās modifikācijas riskiem.

 

Latvijā pirmizrādi piedzīvos divas dokumentālās filmas - Nopirktā patiesība (Vācija, 2010), un Zemnieks stāsta zemniekam (Lielbritānija, 2010), kuru prezentēs pats filmas autors Maikls Hārts. Atkārtoti būs iespēja redzēt skatītājiem jau pazīstamo dokumentālo filmu Pasaule Monsanto skatījumā (Francija, Kanāda, 2008).

 

 

Cēsīs visi interesenti aicināti uz diskusiju un noskaties filmu „Zemnieks stāsta zemniekam” CATA kultūras namā mazajā zālē 2.stāvā trešdien, 8.decembrī pl.13.00.

Pasākumu organizē biedrības „Cēsu rajona lauku  partnerība” un „Cēsu rajona Zemnieku apvienība”.b  Aicināti visi interesenti,  ieeja brīva,

Kontaktiem Maris Cīrulis, tālr.29782159.

 

Brīvs no ĢMO nedēļa Latvijā centrālais notikums ir starptautiskā konference “Ģenētiski modificēti augi un pārtika – Eiropas nākotne vai posts?”, kura norisināsies

10. decembrī, Vides ministrijā.

 

Konferencē piedāvātās tēmas palīdzēs kliedēt mītus, ko apvij jautājums ap ģenētisko modifikāciju un tās drošību. Ieskatu jaunākos pētījumos par ĢMO ietekmi uz vidi un veselību sniegs pazīstamais Francijas Neatkarīgā ģenētiskās inženierijas informācijas un pētniecības centra zinātniskās padomes prezidents, Kēnas Universitātes (Université  de Caen) molekulārās bioloģijas profesors Žils – Eriks Selarini (Gilles-Eric Seralini). Konferenci aicināti apmeklēt visi interesenti.

 

Brīvs no ĢMO nedēļa viedota tā, lai pēc iespējas plašākam sabiedrības lokam ir iespējams uzzināt par ĢM pārtiku un tās riskiem. Piedāvājums būs daudzpusīgs un sniegs noderīgu informāciju gan parastam patērētāju lokam, gan interesentiem ar padziļinātu interesi ĢMO jautājumos.

 

Tās ir dienas, kad pircēji iepērkoties tiek aicināti pievērst īpašu uzmanību pārtikas produktu sastāvam, izvairoties no pārtikas, kas satur ģenētiski nodificētus organismus.

 

Brīvs no ĢMO ir Latvijas Zemes draugu veidota kustība, kas apvieno ražotājus, veikalus, kafejnīcas, restorānus, izglītības iestādes un citas organizācijas, kuras pārtikas produktu iepirkumos vai to ražošanā izvairās no ĢMO klātbūtnes.

 

Vairāk par par šo īpašo nedēļu var uzzināt www.brivsnogmo.lv

 

Vairāk par konferenci www.zemesdraugi.lv

 

Brīvs no ĢMO nedēļas koordintore

Zane Ruģēna – BojāreAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv