Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 6.decembris  


Cēsu uzņēmēji tiekas ar novada pašvaldības vadību

  Cēsu uzņēmēju kluba kārtējā sanāksme decembra sākumā, notika novada pašvaldības ēkā Bērzaines ielā 5., jo kluba biedri gribēja pamatīgāk iepazīt pašvaldības aktualitātes. Uzņēmēju jautājumu krustugunīs nokļuva Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs.  Tā bija spraiga un lietišķa saruna divu stundu garumā.

   Tikšanās ievadā G.Šķenders pastāstīja par nākošā gada pašvaldības budžeta prognozēm. Iespējams, ka budžeta samazinājums būs pusmiljona latu apmērā un pirmkārt  jāvērtē kā nodrošināt atbilstošu finansējumu pašvaldības prioritātēm – sociālā aprūpe, izglītība un Eiropas Savienības projektu līdzfinansējums.  Bija daudz jautājumu par ielu remonta darbiem un J. Rozenbergs pastāstīja par maģistrālo ielu rekonstrukcijas  programmas īstenošanu, uzsverot, ka arī nākošajā gadā jārēķinās  ar satiksmes ierobežojumiem, jo darbu apjoms būs liels. Šogad celtnieki hroniski kavē objektu nodošanu, gan ielu atjaunošana, gan namu siltināšana norit ar lielu kavēšanos. Ņemot vērā šo bēdīgo pieredzi, ir papildināts pašvaldības būvdarbu konkursa nolikums, lai celtnieki, kas nespēj godprātīgi izpildīt savas saistības, Cēsu novadā pasūtījumus nesaņemtu un iedzīvotājiem ,būvnieku neizdarības dēļ ,nenāktos piedzīvot tik daudz neērtību.

  Plašāka saruna izvērtās par pašvaldības īpašumu apsaimniekošanu un G. Šķenders aicināja uzņēmējus nākt talkā ar savām idejām un piedāvājumiem, kā atdzīvināt  vecpilsētu, kā labāk attīstīt Gaujmalas atpūtas zonu, kādi varētu būt risinājumi vēsturiskā tirgus laukuma teritorijas izmantošanā.

  Cēsu kultūras un tūrisma centra vadītāja Jolanta Sausiņa informēja uzņēmējus par kultūras un tūrisma aktivitātēm Cēsīs nākošajā gadā. Dzīva diskusija izvērtās par sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu pieejamību un kvalitāti pilsētas centrā. Kā atzīmēja J. Sausiņa, uzņēmēji  piedāvājumu pabarot 20 – 30 cilvēku grupu nereti uztver  ar šausmām un noraida. Taču pēc ekspertu atzinuma, viens pavārs  30 cilvēku grupai var sagatavot ēdienu 40 minūtēs! Arī viesmīļu valodu zināšanas  ne vienmēr ir tūrisma pilsētas statusam atbilstošas. Uzņēmējiem, sadarbojoties ar kultūras un tūrisma centra speciālistiem,  ir iespējas veiksmīgāk attīstīt savu biznesu.

Attēlā: Cēsu Uzņēmēju kluba  līderi Arkādijs Šuškins ( no labās), Aivars Mergins un Kārlis Tomsons  diskusijā par uzņēmēju un pašvaldības sadarbību novada attīstībā.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv