Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 6.decembris  


Noslēdzies jauniešu iniciatīvas projekts „Cēsis-Kino-Identitāte”

Noslēdzies jauniešu iniciatīvas projekts „Cēsis-Kino-Identitāte”

30. novembrī  pēc  10 mēnešu rosīga daba filmējot, montējot, fotografējot, meklējot, rakstot, mācoties, intervējot, sniedzot  intervijas … ir noslēdzies jauniešu iniciatīvas projekts „Cēsis-Kino-Identitāte”.

2010.gada 1.novembrī iesniegts Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūrā un šā gada 1.februārī uzsākts – nonācis finiša taisnē. Projekta laikā, kaut vienu reizi, piesaistot – 44 jauniešus vecumā no 15 līdz 30 gadiem.

Projekta komandā darbojās un pasākumus, aktivitātes organizēja – Linda Grundmane, Monta Cielava, Rasma Torne, Krista Saliete, Lauris Iesalnieks, Una Dorša un Aivars Odziņš.

30.martā tika rīkots pirmais pasākums, tad pamazām sekoja pārējie. Šo 8 mēnešu laikā – iepazinām viens otru un sadraudzējāmies, uzzinājām katra mīļākās filmas un varoni ar ko asociējas, kādas filmas patīk, cik dažādu profesiju pārstāvji nepieciešami, lai uzņemtu filmu, uzzinājām kino vēstures attīstību, paši arī izmēģinājām izveidot ēnu teātri, kustīgās fotogrāfijas un zīmētās filmas, minējām kino dziesmas, dziedājām, skatījāmies filmas, minējām filmu žanrus, trenējām atmiņu, atsaucot atmiņā filmu tēlus, minējām filmas, diskutējām pēc kino terapijas principiem, devāmies uz Rīgas Kinostudiju un Cinevillu, uz RISEBA (Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola), mācījāmies filmēt un montēt, filmējām dažādus pasākumus, mazas filmiņas un reklāmu RTU Cēsu filiālei, intervējām cēsniekus, kas piedalījušies Cēsu pusē uzņemtajās filmās, kā arī  bija citas aktivitātes, kuras, tai skaitā, mūsu guvumus, ieteikumus, pasākumu scenārijus – esam apkopojuši metodiskajā materiālā pedagogiem.

Par lielākajiem notikumiem projektā var uzskatīt jau minētās ekskursijas uz Rīgas Kinostudiju un Cinevillu, bet būtisks bija arī pētīšanas process, kuras filmas vai epizodes tām ir uzņemtas bijušajā Cēsu rajonā, kā arī šo vietu apzināšana dzīvē – iemūžinot fotogrāfijās un daļu  nosūtot uz Letonika.lv, konkursu Latvijas kultūrvides takas, kur elektroniski ir pieejams viens no projekta darbiem – „Kino karte”.

Skatīt – http://www.letonika.lv/groups/default.aspx?g=3&r=1101244&flt=sf1&id=2675438

Bet pats nozīmīgākais, darbs bija pie īsfilmas „Ceļš” tapšanas, kas stāsta par Latvijas karoga rašanos, cilvēku izvēli grūtā brīdī un mīlestību pret dzimteni. Latvijas avīzes sižetu par filmas tapšanu skatīt -  http://www.youtube.com/watch?v=cZSih1q-_20 Kā arī mūsu pašu video, kur vairāk redzams process - http://www.youtube.com/watch?v=KTrPzN4HfuM Filma tiks izdalīta Cēsu novada un tuvākās apkārtnes skolām, kā arī būs pieejama Cēsu Centrālās bibliotēkas novadpētniecības nodaļā un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Par pārējiem piedzīvojumiem un to, ko darījām un kā gāja projektā – labāk skatīt video vai fotogrāfijās, kas pieejamas projekta lapā -  www.draugiem.lv/cesiskinoidentitate/ vai www.youtube.com ievadot projekta nosaukumu.

 Vēlamies teikt arī paldies visiem, kas projekta laikā mums palīdzēja - Cēsu novada pašvaldībai; pašvaldības aģentūrai „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, īpaši  Rutai Krastiņai, Tālim Vigo Pumpuriņam; Z/S „ Kliģēni”; A/S Cēsu alus; Cēsu maiznīcai; Cēsu beķerejai; Cēsu Pilsētas pansionātam; Hostelim „Putniņkrogs”, īpaši  Valentīnai Nordenai, Ainai Guščai; Cēsu 2. vidusskolai; Cēsu Valsts ģimnāzijai; Līvu pamatskolai; Nodarbinātības valsts aģentūras Cēsu filiālei; kafejnīcai "Karstais suns"; RISEBA; Media control (Ilzei Punānei); Ivetai Beķerei; Guntim Kalniņam; Valdai Zaļaikalnai; Andrim Zvaigznem; Dacei Jansonei; Asatuuram Keimam; Normundam Bisniekam; Aleksejam Makarenokam; grupai Tonick; grupai The Highway; Intaram Busulim; Mārtiņam Kreilim; Svetlanai Ķinei; I.Radziņam; Valdim Sviķim; Nawfelam Mezouaram; Kristīnei Matīsai; Andai Dzenžai (laikraksts „Druva”), veikalam „Kamīnnams”; mūsu vecākiem, māsām,  brāļiem un radiem par palīdzību; Kristīnei Zundai un Agnesei Meinertei par to, ka bija kopā ar mums no 1.pasākuma un visiem, kas novērtē mūsu darbu.

 

Projektu finansēja Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras Ģenerāldirektorāts.

Projekts tapa sadarbībā ar Cēsu Pieaugušo izglītības centru.

 

 

Projekta koordinatore

Linda Grundmane

Tālr. 29400554

E-pasts: cesiskinoidentitate@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv