Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 7.februāris  


Turcijas Republikas parlamenta priekšsēdētājs atzinīgi novērtēja vizīti Cēsīs

 

        Piektdien,  4.februāri vizītē Cēsīs bija ieradies Turcijas Republikas Lielās Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Mehmets Ali Šahins ar delegāciju. Augstais viesis kopā ar Latvijas Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Turcijas parlamentu priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu un Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Turku kapos. Cēsu novada domes priekšsēdētājs iepazīstināja  Turcijas parlamenta vadītāju ar kapu ansambļa izveides vēsturi un tā kopšanu un uzturēšanu. Mehmets Ali Šahins pateicās cēsniekiem par apglabāto turku karagūstekņu piemiņas saglabāšanu.

Augstais viesis apmeklēja Cēsu Jauno pili, kur noklausījās gides Elīnas Kalniņas saistošo stāstījumu par turku karagūstekņu dzīvi Cēsīs pirms vairāk nekā simts gadiem. Viesu delegācija devās nelielā ekskursijā pa vecpilsētu, apskatīja Pils parku, Sv. Jāņa baznīcu, Rožu laukumu, arī vietu, kur viens no  turku karagūstekņiem, pēc brīvlaišanas, bija atvēris savu beķereju. Kā atzina Mehmets Ali Šahins, stāsts par beķereju viņu aizkustināja, jo arī viņa senči bijuši maiznieki. Vizītes noslēgumā, draudzīgā sarunā ar G. Šķenderu, Turcijas parlamenta vadītājs pateicās par laipno uzņemšanu un interesanto ekskursiju un atzina, ka labprāt apmeklētu Cēsis nesteidzīgā  privātā vizītē.

 Attēlā: Turcijas Republikas Lielās Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Mehmets Ali Šahins, apmeklējot Cēsu Jauno pili, parakstījās pilsētas goda viesu grāmatā.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv