Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.aprīlis  


Cēsu novada dome atbalsta MAXIMA XX būvniecības ieceri

 

Cēsu novada domes deputāti atbalstīja lielveikala MAXIMA XX būvniecības ieceri Cēsīs, Valmieras ielā 17a un Jāņa Poruka laukumā 3.

 

Domes sēdē 1.aprīlī deputāti uzklausīja sabiedriskās apspriešanas rezultātus, Cēsu novada pašvaldības arhitekta Jāņa Zlaugotņa un MAXIMA Latvija SIA sabiedrisko attiecību speciālista Ivara Andiņa skaidrojumu, kā arī iepazinās ar ceļu drošības satiksmes audita atzinumu un konstatēja, ka nav ar likumu pamatotu argumentu, kas ierobežotu lielveikala būvniecība Cēsīs.

 

Pirms lēmuma pieņemšanas pašvaldībā tika izsludināta sabiedriskā apspriešana, kurā iedzīvotāji mēneša laikā varēja iesniegt savus priekšlikumus un paust viedokli par vai pret lielveikala būvniecību. Gan interneta vidē Cēsu mājas lapā, gan pašvaldībā saņemto iedzīvotāju anketu rezultāti parādīja, ka kopā apspriešanā izteikti 232 viedokļi, no kuriem  par derīgiem atzīti 172. Veikala būvniecību Cēsīs atbalstīja 43,75% apspriešanas dalībnieku, bet pret bija 56,35%. Par nederīgiem tika atzīti tie viedokļi, kuru paudēji nebija norādījuši likumā noteiktos datus – vārdu, uzvārdu un adresi.

 

Savos vērtējumos apspriešanas respondenti minēja šādas pozitīvas atziņas: vieta ir piemērota tirdzniecības centra būvniecībai; tirdzniecības centrs būs tuvāk mājām; būs par vienu sakārtotu un apsaimniekotu vietu vairāk; nebūs jābrauc iepirkties uz Valmieru un Siguldu; krīzes laikā būs papildus darba vietas; būs konkurence starp uzņēmējiem un līdz ar to kritīsies preču cenas; būs plašāks preču sortiments, arī dzīvas zivis; būvējot objektu būs darbs celtniekiem.

 

Apspriešanā tika minētas šādas negatīvās atziņas: pārtikas veikalu Cēsīs ir pietiekoši; vieta nav piemērota tirdzniecības centra būvniecībai, jo pārāk tuvu centram, pārāk tuvu citi pārtikas veikali, pārāk tuvu skola;  būs apgrūtināta satiksme tirdzniecības centram piegulošajās ielās; neatbalsta ābeļu, kastaņas, bērzu un citu koku izciršanu un neatbalsta Lietuvas uzņēmuma attīstību Cēsīs; tādā veidā tiek pazemināta vietējo uzņēmēju un preču konkurētspēja, ir apdraudēti vietējie mazie uzņēmumi (bankrota draudi); aizveroties mazajiem veikaliem tiks zaudētas darba vietas; ieplūstot lietuviešu precei, grūtāk būs realizēt vietējo (Latvijas) uzņēmēju (tajā skaitā zemnieku) saražoto un izaudzēto preci.

 

Apspriešanas dalībnieki izteica šādus priekšlikumus: atbalstīt vietējos (Latvijas) uzņēmējus;  plānoto objektu pārnest uz citu zemes gabalu Cēsu pilsētas nomalē; zemes gabalus saglabāt kādai vērtīgākai apbūvei - ar stadionu saistītai sporta būvei (piemēram, hokeja hallei utml.); zemes gabalā veikala vietā ierīkot bērnu un pusaudžu aktīvās atpūtas laukumu vai ražotni; zemes gabalā uzbūvēt „Maxima XXX” vai tirdzniecības centru 2 un 3 stāvos ar plašām automašīnu stāvvietām; minētā objekta būvniecību sasaistīt ar apbūves II kārtas pabeigšanu nekustamajā īpašumā Gaujas ielā 1/3, Cēsīs; risinot stāvvietu, projektēt zaļās joslas ar kokaugu dižstādu stādījumiem; paredzēt savienojumu ar Avotu ielejas parku; veikt plānotās apbūves teritorijas padziļinātu hidroloģisko izpēti, lai nesagrautu virsūdeņu un apakšzemes strautu noplūšanas sistēmu.

 

LR Satiksmes ministrijas Ceļu drošības direkcijas ceļu drošības audita daļas izstrādātajā „Ceļu drošības audita atzinumā tirdzniecības centrs „Maxima XX ”” norādīts, ka „..Valmieras un Akmens ielas plāna parametri neuzrāda īpašas satiksmes drošību apdraudošas pazīmes.” un rezultatīvajā daļā tālākā projekta attīstībā rekomendē atrisināt 15 satiksmes drošību uzlabojošas nostādnes.

 

Savukārt Cēsu novada pašvaldības Kokaugu aizsardzības komisija pieņēmusi lēmumu atļaut nozāģēt avārijas stāvoklī atrodošos kokus - trīs liepas vienu bērzu un vienu kļavu. 

 

MAXIMA Latvija SIA sabiedrisko attiecību speciālists Ivars Andiņš pauda, ka Maxima XX celtniecība Cēsīs būs izdevīga gan cēsniekiem, gan MAXIMA uzņēmumam. „Veikala veiksmi vai neveiksmi noteiks paši cēsnieki. Lielveikalā piedāvāsim tās preces, kuras būs nepieciešamas tieši Cēsu iedzīvotājiem. Un tās būs 30 000 dažādu preču, līdzīgi kā tas ir Valmierā. Veikala būvniecība nozīmēs jaunas darba vietas gan būvniekiem, gan veikala darbiniekiem. Tiks radītas 70 jaunas darba vietas. Veikalā būs arī viens gaļas izstrādājumu ražošanas cehs,” skaidroja I.Andiņš un prognozēja, ka lielveikala būvniecība varētu sākties šī gada nogalē vai nākošā gada sākumā.

 

Deputāti izvērtēja arī lielveikala vizuālo risinājumu un secināja, ka vecināto ķieģeļu un stikla fasādes labi iederēsies kopējā arhitektūrā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv