Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 7.maijs  


8. maijā plkst. 19:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā Gaudeamus” pirmo reizi atskaņos Sergeja Rahmaņinova „Vesperes”

Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris „Gaudeamus” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā pirmo reizi Latvijā atskaņos vienu no pasaules kora literatūras šedevriem – Sergeja Rahmaņinova 1916. gadā rakstītās „Vesperes” vīru kora pārlikumā. Šo pārlikumu veicis Pēterburgas diriģents un komponists Aleksandrs Govorovs.
Pats Rahmaņinovs šo skaņdarbu vērtējis kā vienu no saviem izcilākajiem. Tam ir grūti nepiekrist. Kaut arī skaņdarbs nav rakstīts liturģiskam pielietojumam, tomēr kanonisko Lieldienu tekstu sintēze ar komponista plašo muzikālo vērienu, kā arī, apjēdzot drūmo vēsturisko kontekstu (Pirmais pasaules karš, Pilsoņu karš), ir radījusi patiesu mūzikas pieminekli, kas pilnīgi noteikti atstāj klausītājos un izpildītājos arī kādas garīgas virsvērtības sajūtu.
Stundu garā daudzbalsīgā opusa atskaņojuma mērķis ir iepazīstināt klausītājus Latvijā ar vienu no pasaules kora mūzikas šedevriem vīru koru pārlikumā un veicināt koncertdzīvi Latvijas reģionos.
Šis projekts ir turpinājums kora „Gaudeamus” aizsāktajam procesam pareizticīgo mūzikas izzināšanas laukā.  Tā sākums jau ir iemiesojies pagājušā gadā izdotajā pareizticīgo mūzikas albumā „Manas dvēseles tērpu apskaidro” (CD), kas tika izvirzīts Latvijas mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvai kā labākais Akadēmiskās mūzikas albums 2006. gadā.


informācija: www.gaudeamus.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv