Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 7.jūnijs  


Šogad Cēsīs gaidāma vasarīgi dzīvespriecīga Disko nakts

Iesildot 2008.gada ballīšu gadalaiku, savu uznācienu piedzīvos nu jau trešā vasaras Disko nakts, kas, atbilstoši tās aizsākuma tradīcijai numeroloģijā, šogad saukta par Disko nakti Nr.802. Pastāvīgie Disko nakts apmeklētāji būs ievērojuši, ka vasaras festivālā, atšķirībā no ziemas, galvenokārt uzstājas 90.gadu mākslinieki un grupas.

 

Šoreiz savu dalību pasākumā apstiprinājuši: „No Mercy”, „Vengaboys”, „Hermes House Band”, „Captain Jack” (jaunais sastāvs) un „Loona”.

 

ASV trio „No Mercy” lieliski apvieno tradicionālu popmūziku ar spāņu ģitārām, radot tikai viņiem vien raksturīgu skanējumu. Jau ar pirmo albumu 1996.gadā, viņi iegūst milzu popularitāti, jo „Where Do You Go” un „Please Don’t Go” skan vai visā zemeslodē. Arī nākamo albumu hiti „Kiss You All Over”, „Hello How Are You”, „More Than A Feeling” un „Tu Amor” sasnieguši pamatotu atzinību. Pagājušā gada oktobrī klajā nācis grupas jaunākais albums „Day By Day”, kas apliecina kolektīva radošā gara neizsīkšanu.

 

Nīderlandē bāzētā, bet sevi par starptautisku (ļoti dažādu nacionalitāšu mūziķi) dēvējošā formācija „Vengaboys” ir šīs valsts līdz šim visvairāk savus ierakstus pārdevusī muzikālā apvienība. Viņu pirmais albums „Vengaboys” (1998) vien pārdots 5 miljonu kopiju tirāžā, bet nopirkto singlu skaits pat sasniedz 10 miljonu. Iespējams tāpēc viņu dzirkstošie, ballītes un jautrību baudīt aicinošie hiti "Up & Down", "We Like To Party", "Boom Boom Boom Boom", "We're Going to Ibiza", “Uncle John From Jamaica”, “Shalala Lala” u.c. joprojām ir aktīvā radio un mūzikas kanālu rotācijā.

 

Arī „Hermes House Band” dzimusi Nīderlandē, kādā Roterdamas studentu korporācijas namā ar nosaukumu „Hermes”. Lai arī tas notika vēl 1984.gadā, plašu atpazīstamību apvienība ieguva tikai pēc 10 gadiem ar Glorijas Geinoras megahita „I Will Survive” savu versiju. Tas izdevās tik veiksmīga, ka līdz mūsu dienām pārdots vairāk nekā miljons šīs kompozīcijas ierakstu. Arī citas koverversijas – "Que sera, sera", "Those were the days", "Football's coming home" un "Life is Live" – guvušas atzīstamus panākumus. Kopumā grupa izdevusi 25 albumus.

 

Vācijas duetam „Captain Jack” raksturīga militārā tēma, kas uzskatāmi tiek demonstrēta gan tērpos, gan melodijās un ritmos, gan arī dziesmu tekstos. Vislabāk zināmās kompozīcijas ir „Captain Jack”, „Drill Instructor” un „Soldier Soldier”. Grupa, kas izveidota 1995.gadā, ietekmējoties no ASV jūras kājnieku formastērpiem un treniņu norises procesa, Eiropā vien pārdevusi 19 zelta un platīna albumu, un vairāk nekā 30 miljonus ierakstu kopiju.

 

Vismazāk pazīstama, droši vien ir „Loona”, Nīderlandē dzimusī, bet patlaban Maljorkā dzīvojošā grupas līdere Marija Hosē van der Kolka pirmo ievērību guva 1995.gadā ar kompozīciju "Life Is Just A Game", taču īstu slavu kolektīvs iemantoja 1998.gadā, ierakstot kaverversiju slavenajai "Bailando", ka kļuva par tās vasaras Vācijas dziesmu Nr. 1. Rudenī izdotā "Hijo De La Luna" tikai mazliet atpalika panākumu gūšanā. Patlaban „Loona” kontā ir virkne pašu sacerētu kompozīciju, kas apkopotas 5 albumos.

 

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv