Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.jūnijs  


Interaktīvais seminārs “Vai diskriminācija tiešām ir problēma Latvijā?”

 

Pirmdien, 7. jūnijā, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts Ģimnāzijā, no plkst. 10:00 līdz 15:00 notiks interaktīvs seminārs Cēsu jauniešiem par to “Vai diskriminācijas tiešām ir problēma Latvijā?”.  Plkst. 11:30 pirmo reizi tiks demonstrēta Sarkanā Krusta Jaunatnes gatavotā dokumentālā filma par diskriminācijas tematiku, tad resursa centra sievietēm “Marta” vadītāja Iluta Lāce skaidros iecietības un diskriminācijas terminu nozīmi, tematikas aktualitāti Latvijā, vadīs diskusiju, lai pēc tam attīstītu idejas kā veidot mūsu sabiedrību iecietīgāku pret cita vecuma, citu tautību, reliģiju vai uzskatu cilvēkiem.

 

Semināra vieslektore – Iluta Lāce, ilgus gadus ir palīdzējusi Latvijas sievietēm, kuras  cieš no vardarbības vai kļuvušas par cilvēktirdzniecības upurēm ārvalstīs. I. Lāce ir viena no pieredzējušākām cilvēktiesību aizstāvēm Latvijā un ir iecelta par Eiropas sieviešu lobija viceprezidenti.

 

            Interaktīvais seminārs tiek organizēts gatavojoties velotūrei „Ieminies par iecietību 2010”, kas notiks laikā no 24. jūlija līdz 1.augustam. Velotūres „Ieminies par iecietību 2010” mērķis ir rosināt cilvēkus domāt par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām un savstarpējo toleranci. Velotūrē var pieteikties, aizpildot anketu www.lskj.lv mājaslapā uz atsevišķiem vai visa brauciena -aptuveni 800 km- posmiem.

 

Velotūre tiek organizēta jau otro gadu. Plānots, ka šogad tajā piedalīsies 250 personas. Velotūres laikā tiks apceļotas 7 Latvijas pilsētas un 27 jūlijā velotūre viesosies Cēsīs.

 

Velotūres idejiskie atbalstītāji: Sabiedrības integrācijas fonds, Tiesībsarga birojs, Jaunatnes padome, LR Tieslietu ministrija, Resursu centrs sievietēm “Marta”, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Džordžs Stīls, biedrība “Dialogi.lv”, Latvijas Jaunatnes Padome un LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka”.

 

Katru gadu Eiropā miljoniem cilvēku tiek diskriminēti. 2009. gada Eirobarometra dati norāda, ka Latvijā iedzīvotāji (67%) uzskata, ka vecums ir viens no galveniem diskriminācijas iemesliem, tam seko invaliditāte (64%) un diskriminācija pēc seksuālās orientācijas (40%). Lai informētu iedzīvotājus par viņu tiesībām, palielinātu izpratni par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām darba vidē un sniegtu informāciju par atbalsta organizācijām no diskriminācijas cietušajiem, 27 Eiropas valstīs un 23 valodās tiek īstenota Eiropas Komisijas iniciēta kampaņa „Par dažādību. Pret diskrimināciju”. Šīs kampaņas ietvaros tiek organizēta arī LSKJ rīkotā Iecietības Velotūre 2010.

 

Sekojojiet līdzi Velotūres notikumiem:                       www.lskj.lv sadaļā “Ieminies par iecietību” 2010

    Facebook: Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne

    Draugiem.lv: LSKJ

    Twitter: LSKJaunatne

Papildus informācijai:

Agnija Jankovska

LSKJ vadītāja
Tel. + 371 67336653, www.lskj.lv

 e-pasts: agnija.jankovska@redcross.lv

Sabīne Sīle

Nords Porter Novelli

Tel.: +371 28357783

e-pasts: veloture@redcross.lv

 

Iesniedz savu rakstu par diskrimināciju un vinnē 5000 EUR http://journalistaward.stop-discrimination.info/

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv