Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.jūnijs  


No 22.jūnija Izstāžu namā Jansonu ģimenes izstāde „Mēs esam cirkū”

No 22.jūnija līdz 11.jūlijam Cēsu Izstāžu namā apskatāma neparasta, krāsaina un atraktīva izstāde „Mēs esam cirkū”.

 

Izstādi veidojusi Jansonu dzimta -  Biruta un Jānis Jansoni, un viņu bērni – Tija, Nilss, Inta.

 

Par savu ideju izstādei un neparasto skatījumu uz dzīvi caur tēmu – cirks, Jansonu ģimene stāsta:” Kādam cirkus patīk, kādam ne. Dažam patīk ļoti, ļoti, bet citam – nu nemaz. Kādreiz cirkus bija ģimenes izrāde pilsētas tirgus laukumā: jautra dziesma, spēka un veiklības izrādīšana, sunītis uz pakaļkājām ar cepuri zobos. Cirkus trupas ceļoja koši izrakstītos ratos no pilsētas uz pilsētu un atveda ļaudīm prieku, izklaidi un atpūtu pēc smaga darba. Krātiņos tika vesti līdz arī eksotiski dzīvnieki un cilvēks demonstrēja savu pārākumu, liekot lauvam lēkt caur degošu riņķi. Bet vislielākos smieklus izsauca klauna neveiklība. Elpu aizturot, skatītāja acis sekoja līdz iluzionistam, virves dejotājam vai gaisa vingrotājiem. Patiesībā cirkus ir brīnumaina pasaule, ļoti īpaša, jo cirkus – tā ir ģimene no maza līdz vecam. Cirkus – tā ir precizitāte, sasprindzinājums, smags darbs ikdienā, lai svētkos skatītājam viss šķistu viegls un apbrīnojams. Cirkus – tā ir paļaušanās un atbildība par savu partneri. Cirkus – tie ir gan lidojumi, gan arī kritieni. Sāpes, smiekli un asaras. Mēs arī esam ģimene cirkū. Tikai izteiksmes veids mums cits. Trenējamies, strādājam, saceram numurus, radām ilūzijas, žonglējam, atbalstām viens otru un tas viss, lai gala rezultātā rastos prieks, kuru sniegt skatītājam.”

 

Izstādē būs apskatāmi dažādi Jansonu dzimtas paaudžu veidoti glezniecības, tēlniecības un tekstildarbi.

 

Izstādes atklāšana 22.jūnijā plkst. 15.00 Cēsu Izstāžu namā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv