Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.jūnijs  


Cēsu Vēstures un mākslas muzejā jauna izstāde „Cēsnieki Brīvības cīņās”

No 22.06. – 30.06. Cēsu Vēstures un mākslas muzejā jauna izstāde „Cēsnieki Brīvības cīņās”

 

2010.gadā aprit 91 gads kopš beidzās cīņas par Latvijas brīvības un neatkarības iegūšanu. Atceroties šos notikumus Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tapusi jauna ceļojošā izstāde „Cēsnieki Brīvības cīņās”. Izstāde ir stāsts par Latvijas Brīvības cīnītājiem, Skolnieku rotas karavīriem viņu likteņiem un īpašo lomu Latvijas valsts neatkarības izcīnīšanā. Jauni puiši, īstenībā bērni bija gatavi atdot savas dzīvības, lai izcīnītu brīvību savai zemei.

 

Izstāde „Cēsnieki Brīvības cīņās” ir pirmais posms projekta Muzejpedagoģiskā programma „Izcīni Latviju” ietvaros. Ar muzejpedagoģiskās programmas palīdzību mūsdienu jaunietim tiek dotaiespēja iejusties vairāk kā 90 gadu senā pagātnē. Balstoties uz izstādi „Cēsinieki Brīvības cīņās” un savām zināšanām skolēni izspēlēs savas Cēsu kaujas uz maketa, izcīnīs savu Latviju, piedzīvojot emociju gammu, ko Cēsu kauju laikā piedzīvoja jaunieši un viņu ģimenes Cēsu apkārtnē.

 

Dzimtenes mīlestība ir spēja būt gatavam jebkurā brīdī tai kaut ko dot: mācoties – savas zināšanas, strādājot – savu darbu, cīnoties – nosargāt, jo dzimtenes mīlestība jau nerodas tikai ar karoga izkāršanu. Tā rodas, zinot tautas vēsturi un cienot to.

 

Izstādes un muzejpedagoģiskās programmas autori: Cēsu muzeja muzejpedagoģe Evita Muceniece, mākslinieks Raitis Jelevičs

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv