Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.jūnijs  


Profesiju pielaikošana Cēsīs attaisno cerības

 

Apkopojot akcijas „Pielaiko profesiju un uzņēmumu Cēsīs!” rezultātus, projekta Keep our brains at home 2 komanda ir gandarīta par paveikto – par spīti pavasarim, eksāmeniem, sesijai un citiem vilinājumiem, maijā pie darba devējiem Cēsīs viesojās 22 jaunieši no Cēsu skolām un augstskolām, kas iepazina deviņas dažādas profesijas, ēnojot profesionāļus savā jomā un izpildot arī praktiskus uzdevumus. Daudzi no viņiem ir gatavi atgriezties un pavadīt uzņēmumā ilgāku laiku.

 

Ne tikai žurnālisti, PR un mārketinga ļaudis

AS Cēsu alus, par kuru jauniešiem bija vislielākā interese, piedāvāja iepazīt mārketinga vadītāja un dzērienu ražošanas tehnologa profesijas. Kā jau iepriekš bija paredzams, vispieprasītākā bija mārketinga vadītāja profesija. „Ļoti ceru, ka jaunieši iepazīstoties tuvāk ar ražošanas uzņēmumiem sapratīs, ka Latvijā nav nepieciešami tikai žurnālisti, PR un mārketinga ļaudis, bet ir ļoti daudz darba vietas, kurās nepieciešami jauni, spējīgi un spēcīgi, radoši un atraktīvi tehnisko un eksakto zinātņu pārstāvji. Centāmies parādīt, ka arī šajās profesijās darba ikdiena ir aizraujoša un radoša,” par stāsta uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Baltbārde.

 

Jaunieši sevi ļoti labi parādīja praktiskajā uzdevumā un uzņēmums atzīst, ka dažas idejas viņi noteikti plāno izmantot savā mārketinga stratēģijā. To autori ir gatavi uzņēmumā atgriezties un par velti arī pastrādāt.

 

„Domāju, ka ieguvu vēl vairāk, kā sākumā biju domājusi,” pēc divām Cēsu alū pavadītajām dienām atzina Liene Kalimesa, DA Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece. „Sapratu, ka arī Cēsīs ir konkurētspējīgi uzņēmumi un ka manā dzimtajā pilsētā ir iespējas atrast darbu. Ieguvu jaunus draugus un paziņas, kā arī diezgan noderīgu pieredzi!”

 

Interesē tehnoloģijas un iespēja pielaikot vēlreiz

„Esam patīkami pārsteigti par jauniešu interesi un konkrētajiem jautājumiem. Lielai daļai bija interese tieši par jaunākajām tehnoloģijām un attīstības iespējām. Jaunieši bija atvērti un pozitīvi. Par to liecina arī tas, ka ir vēlme nākt uz uzņēmumu vēlreiz un papētīt sīkāk profesiju,” atzina Citrus Solutions personāla vadības speciāliste Zanda Stūra. Jaunieši iepazina digitalizācijas projektu vadītāja un telekomunikāciju inženiera profesiju, kas jauniešus aizveda pie klientiem ārpus uzņēmuma un  ļāva atspoguļot profesijas dinamiku.

 

„Redzēju daudz, par ko līdz šim pat neiedomājos, kā tas varētu izskatīties, dzirdēju daudz nedzirdētu vārdu – lielākoties terminus telekomunikāciju jomā! Satiku ļoti interesantus cilvēkus. Šīs bija ļoti aizraujošas, izglītojošas stundas uzņēmumā,” savos iespaidos dalījās Inita Plēģere, Vecpiebalgas vidusskolas 12.klases skolniece.

 

Bankās – nav viegli, bet noderīgi

Bankas, kas daudzu acīs ir prestižs darba devējs, ļāva jauniešiem iepazīt atbildības līmeni un ierobežojumus, ar kādiem jārēķinās šādā darba vietā. SEB bankā varēja iepazīt klientu apkalpošanas speciālista pienākumus, bet Parex bankā – pārvaldnieka darba ikdienu.

 

SEB bankas Cēsu filiāles Klientu apkalpošanas vadītāja Laila Bērziņa atzina, ka jauniešu attieksme pret uzticētajiem pienākumiem bija nopietna. Īpaši apsveicama ir agrā interese par šāda veida darbu, ko izrādīja akcijas jaunākais dalībnieks – Mārtiņš Briezis, kas nupat pabeidzis Cēsu pilsētas pamatskolas 8.klasi un jau apsver turpmākās mācību iespējas. Viņš pastāstīja: „Man vislabāk patika apkalpot klientus, jo nezināju, ko katrs nākamais no viņiem vēlēsies. Iemācījos komunicēt ar dažādiem cilvēkiem.  Šobrīd domāju, ka varētu savu nākotnes profesiju saistīt ar darbu bankā.”

 

Parex bankas Cēsu filiāles pārvaldniece Viviāna Zipa atzina, ka ir apsveicama jauniešu interese un mērķtiecība, vēlme uzzināt daudz jauna par darbu bankā. Viņas darbu bija atbraukušas iepazīt meitenes no pavisam cita novada – no Aizkraukles novada ģimnāzijas. Abas meitenes vēlāk atzina, ka darbs bankā nav viegls un visdrīzāk tas nebūs viņām pa spēkam, taču iegūtā pieredze bijusi ļoti vērtīga.

 

„Laiks, ko pavadījām bankā, bija ļoti foršs. Jau pirmajā dienā uzzinājām par lietišķo etiķeti bankā, vēlāk – divu stundu laikā īsi un kodolīgi  mums pastāstīja par banku produktiem un pārvaldnieka darbu. Uzzināju daudz ko jaunu par kredītkartēm un debetkartēm. Jūtos daudz gudrāka šajā jomā. Bija jāstrādā arī patstāvīgi, jāpiesaista kāds klients bankai. Tas arī bija aizraujoši izjust, kā ir pierunāt kādu pāriet uz citu banku,” savos iespaidos dalījās Diāna Grigorjeva no Aizkraukles novada ģimnāzijas 11.klases.

 

Cēsu novada pašvaldībā –  pārsteidzoši spraigi un aizraujoši

Cēsu novada pašvaldībā bija iespēja sekot līdzi dažādu speciālista darba ikdienai – sākot no priekšsēdētāja vietnieka līdz projektu vadītājiem, piedalīties sēdēs un sanāksmēs, satikt deputātus.  Šķiet, ka ēnošana šajā organizācijā ļāva lauzt visvairāk stereotipu un iepazīt vidi, kādā notiek lēmumu pieņemšana.

 

„Iegājis Cēsu novada pašvaldības ēkā, jau pirmajās minūtēs sapratu, ka diena būs varen interesanta. Finanšu komitejas sēde mūsu pilsētas mēra Ginta Šķendera kunga tiešām lieliskā vadībā ir daudz aktīvāka kā biju iedomājies. Deputātu aizrautīgā un radošā attieksme pret katru sēdes jautājumu patiesi pārsteidza.  Patīkami redzēt deputātu starpā daudz salīdzinoši jaunu seju. Līdz ar to man ir skaidrs, kāpēc Cēsu vārds aizvien vairāk dzirdams arī šeit Rīgas ikdienā,” savos iespaidos dalījās Artūrs Stangainis, Rīgas Tehniskās universitātes students.

 

Konkrēta darbinieka ēnošana uz vietas ļāva gūt priekšstatu, kā norit domes priekšsēdētāja vietnieka darbs, satikt Cēsu novada pašvaldības deputātus un darbiniekus.

 

“Sekojot priekšsēdētāja vietniekam Jānim Rozenbergam, piedalījos sēdēs par siltumefektivitātes uzlabošanu pilsētā, pils parka attīstību un apspriedē par inovācijas centra izveidi Cēsīs. Dienas gaitā satiku vairākus sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, ar kuriem arī iepriekš ir bijusi iespēja tikties. Visu darba dienu pavadīju nemitīgā kustībā. Man izdevās redzēt to, ko arī es labprāt darītu. Pēc šīs dienas darbs Cēsu pašvaldībā man ir ne tikai kā interese, bet sev to uzstādu jau kā mērķi.” (Artūrs Stangainis, RTU)

 

Jaunieši uzzināja, ka arī pašvaldībā darbs var būt spraigs un intensīvs, saistīts ar lielu atbildību.

 

“Guvu iespaidu, ka Cēsu novada pašvaldībā ir ļoti dinamisks un straujas dabas darbs, kas liek darbiniekiem nest lielu atbildības nastu par pieņemtajiem lēmumiem un piedāvātajiem risinājumiem. Man ļoti patika vērot Finanšu komitejas sēdi, kā arī iepazīties ar citu uzdevumu, problēmu risināšanas procesiem. Ieguvu vairāk, kā biju cerējusi pieteikdamās šajā projektā. Guvu pilnīgāku iespaidu par to, kas notiek Cēsu pašvaldībā. Nebiju domājusi, ka tur notiek tik saspringts darbs, tik aktīva lēmumu izskatīšana,” ar tādiem iespaidiem no Cēsu novada pašvaldības iznāca Madara Blumberga, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas studente.

 

Par projektu

Projekta Keep our brains at home 2 mērķis ir aktualizēt jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām un rosinātu diskusiju par izglītības, nodarbinātības un migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar šo tendenci Cēsu pilsētā, novadā un Vidzemes reģionā, pēc iespējas arī valsts līmenī. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros.

 

Projekta autors ir biedrība Cēsinieku klubs - domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā.

 

Akcijā „Pielaiko profesiju un uzņēmumu Cēsīs!” piedalījās: Liene Kalimesa, Liene Dārzniece, Vitālijs Ribakovs, Lelde Jakovele, Liene Andrēviča, Svetlana Lapiņa, Natālija Pavloviča, Māra Kaņepe, Mārtiņš Briezis, Dainis Koks, Inita Plēģere, Oto Turks, Matīss Lācis, Edgars Oļehnovičs, Agris Ieviņš, Mārtiņš Eglītis, Diāna Grogorjeva, Kristīne Riekstiņa, Arvis Vizners, Artūrs Stangainis, Madara Blumberga, Arita Tutere.

 

Projekta komanda saka lielu paldies uzņēmumiem un pašvaldībai, kas atsaucās un piedalījās akcijā!

 

Zane Siksnāne

Projekta „Keep our brains at home 2” koordinatore

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv

Tālrunis: 29480968

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv