Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 7.jūnijs  


Cēsu Izstāžu namā Vidzemes novada tautas lietišķās mākslas izstāde

No 2012. gada 8. jūnija līdz 17. jūlijam Cēsu izstāžu namā būs apskatāma Vidzemes novada tautas lietišķās mākslas izstāde. Tajā vienkopus būs iespēja redzēt tautas lietišķās mākslas priekšmetus, kuros izpaužas gan novada savdabība, gan mūsdienīgums.

 

Izstādē tiks eksponētas segas, lakati, galdauti, dvieļi, jostas un cimdi no Limbažiem, Valmieras, Carnikavas, Krimuldas, Siguldas, Mālpils, Valmieras, Mazsalacas, Valkas, Smiltenes, Ogres, Ērgļiem, Gulbenes, Alūksnes, Ķekavas, Saulkrastiem, Lizuma, Līgatnes, Ulbrokas un citiem novadiem.

 

Ekspozīcijā būs skatāmi vairāk nekā 25 Vidzemes tautas lietišķās mākslas studiju un pulciņu meistaru darbi, kā arī piedalīsies meistari no bijušā Rīgas rajona Vidzemes daļas.

 

Jau no seniem laikiem Vidzeme ir slavena ar saviem tautas lietišķās mākslas meistariem un amatniekiem. Vidzemē visplašāk ir pārstāvēta aušana, kurai ir dziļas saknes Piebalgā, Raunā, Smiltenē un Limbažos. 19./20. gadsimta mijā Vidzemē bijuši ap 13000 audēju.

  

Izstādes, kur visi tautas lietišķās mākslas žanri redzami vienkopus, rādot katram novadam raksturīgo, tiek rīkotas, lai atlasītu darbus XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku izstādei.

 

Kurzemes novada tautas lietišķās mākslas izstāde notiks šoruden Liepājā.

 

Vidzemes novada tautas lietišķās mākslas izstādi rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs. Izstādes notiek ar lieldrauga Latvijas Dzelzceļa, kā arī Statoil Fuel & Retail Latvia un Sixt atbalstu.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Bika,

KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste

67228985

inga.bika@knmc.gov.lv

www.knmc.gov.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv