Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 7.jūnijs  


Bērni radošā veidā izzina par koksnes izmantošanu siltuma iegūšanā

Meža apsaimniekošana ir ilglaicīgs process, kas prasa rūpīgu darbu un ieguldījumus. Apzinoties, ka bērni ir mūsu nākotne, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) vēlas veicināt tieši jaunās paaudzes izpratni par koksnes enerģiju. Šī iemesla dēļ VPR sadarbībā ar Cēsu Bērnu zinātnes centru „Zinoo” izveidoja mācību programmu sākumskolas skolēniem. Caur spēlēm un radošiem uzdevumiem bērniem ir iespēja parādīt savas zināšanas par koksni, tās veidiem un izmantošanu siltumražošanā. Paši spēles dalībnieki atzīst, ka uzzinājuši daudz jauna un noderīga, ko pastāstīt saviem draugiem un arī mājiniekiem.

Neskatoties uz to, ka bezrūpīgā vasara jau klāt un mācības skolā beigušās, 140 bērni no dažādām reģiona skolām laika periodā no 1. līdz 6. jūnijam sēžas autobusos un dodas uz Cēsīm. Brauciena galamērķis ir Bērnu zinātnes centrs „Zinoo”, kurā skolēni izspēlē izglītojošu spēli „Būvēsim ekomāju”. Bērniem jāsadalās komandās un ar dažādām radošām metodēm – zīmēšanu, līmēšanu, krāsošanu, dziedāšanu un dejošanu - jāatbild uz jautājumiem. Divu stundu ilgajā kursā bērni kopā ar mācību vadītāju runā par koka augšanas ciklu un lomu dabas procesos, koksnes pārstrādes iespējām, to veidiem, kā arī par siltuma ražošanu un taupīšanu. Pēc spēles skolēniem ir iespēja apskatīt un izmēģināt dažādas „Zinno” centrā atrodamās interaktīvās ekspozīcijas.

Apmācību programmas galvenais uzdevums ir veicināt skolnieku izpratni par koksnes nozīmīgumu izmantojot to siltumražošanā. Un spriežot pēc pašu bērnu atsauksmēm, mērķis ir sasniegts. Sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem nākošajā semestrī apmācībās bērniem turpināsies, taču precīzāku informāciju par plānoto programmu izziņos tuvojoties nākamajam mācību gadam.

Mācību programma veidota Centrālās Baltijas programmas INTERREG IV A finansētā projekta „Koksnes enerģija un videi draudzīgas tehnoloģijas” ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt koksnes resursu efektīvu izmantošanu ekoloģiski tīras siltumenerģijas iegūšanai, tādējādi paaugstinot atjaunojamo energoresursu izmantošanu un videi draudzīgu tehnoloģiju pielietošanu projektā iesaistītajos reģionos.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Marta Cekule un Māra Poikāne

Sabiedrisko attiecību speciālistes Vidzemes plānošanas reģionā

Tālr.: +371 64219027

Mob.: +371 26454562

E-pasts: mara.poikane@vidzeme.lv

www.vidzeme.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv