Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 7.jūlijs  


LU maģistratūras studenti secina, ka stadionam Cēsu centrā nav vietas

7.jūlijā Latvijas Universitātes maģistratūras studenti Cēsu novada pašvaldības Attīstības un teritorijas plānošanas komisijas sēdē prezentēja Cēsu pilsētas centra ziemeļaustrumu sektora lokālā plānojuma izstrādes projektu un piedāvāja Cēsu stadiona teritoriju veidot kā publiski pieejamu daudzfunkcionālu vietu.

 

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes profesionālās maģistratūras programmas „Telpiskā attīstība un plānošana” studenti šogad izstrādāja kursa darbu, kas paredz 14,4 h lielas Cēsu pilsētas teritorijas attīstības iespējas. Teritorija iekļauj pilsētas stadionu, dzelzceļa staciju un autoostu, automašīnu stāvlaukumu, pagaidu tirgu, ūdenstorni, degvielas uzpildes staciju un bijušās vējdzirnavas.

 

Lai izstrādātu minētās teritorijas attīstības projektu, LU studenti izvērtēja esošo situāciju, līdzīga rakstura teritoriju izmantošanas pieredzi Latvijā un ārvalstīs, pilsētas attīstības tendences, cēsnieku priekšstatus, viedokļus un vēlmes, kā arī Cēsu novada pašvaldības speciālistu sniegto informāciju. Savā darbā studenti sīkāk analizēja un izstrādāja tieši pilsētas stadiona teritorijas iespējamās attīstības iespējas.

 

Izvērtējot situāciju, projekta autori secināja, ka stadiona teritorija ir viegli sasniedzama, tai apkārt ir laba dzīves un darba vide, izdevīga transporta situācija un pateicīga kultūrvēsturiskā vide. Veicot cēsnieku ekspress aptauju, projekta autori secināja, ka cēsniekiem ir nepieciešama publiski pieejama atpūtas un izklaides vieta.

 

Apkopojot izvērtēto, LU maģistratūras studenti Attīstības un teritorijas plānošanas komisijai izvirzīja minētās teritorijas izmantošanas pamatprincipu, ka tai ir jābūt daudzfunkcionālai teritorijai, kas saglabā publiskas vietas raksturu un tajā nav viena dominējoša funkcija. Stadiona teritorija izmantojama dažādiem pasākumiem ar mobilu skatuvi, pārvietojamām tribīnēm, aprīkojumu sportiskām aktivitātēm, ar 3- 4 stāvu sabiedriskām ēkām ar atvērtu pasāžas tipa pirmā stāva līmeni un augšstāvos izvietojamām telpām publisku funkciju nodrošināšanai, piemēram, bibliotēkai. Savukārt vecais ūdenstornis un vējdzirnavas jāintegrē jaunajā kvartāla apbūves struktūrā, izveidojot, piemēram, kafejnīcas, terases un skatu vietas.

Projekta darba grupa, veicot provizoriskus aprēķinus, secinājusi, ka pilsētas centrā nav ieteicams ierīkot sporta stadionu, jo tā izbūve un uzturēšana būtu ekonomiski neizdevīga. Topošie plānotāji ieteica attīstīt stadionus pie izglītības iestādēm.

 

Attīstības un teritorijas plānošanas komisija, kuras sastāvā ir gan pašvaldības speciālisti, gan deputāti, atzinīgi novērtēja LU maģistratūras studentu piedāvāto projektu un atzina, ka tas dod neatkarīgu skatījumu uz Cēsu pilsētas centra un īpaši stadiona attīstību, kā arī vēlreiz apliecina, ka pilsētas centrā nav ieteicams veidot stadionu.

 

Jau iepriekš ziņots, ka Cēsu pilsētā pastāvīgi notiek diskusijas par pilsētas stadiona izbūvi atbilstošā, iedzīvotājiem un sporta funkcijai ērtā vietā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv