Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 7.jūlijs  


Koncertā „Mūzika caur puķēm” skanēs pirmais Latvijā būvētais klavihords

Otrdien, 12.jūlijā plkst.17:00 Cēsu Izstāžu namā būs unikāla iespēja dzirdēt pirmo Latvijā būvēto klavihordu.

 

Klavihords ir sens, klavesīnam radniecīgs instruments, mazāks pēc izmēra, maigāku skaņu. Instrumentu prezentēs tā būvētājs Kaspars Putriņš un klavesīniste Ilze Bertrāna (Bertrand).

 

Kaspars savulaik beidzis Rīgas Lietišķās Mākslas koledžas koktēlniecības nodaļu, patlaban darbojas ērģeļu restaurācijas un izpētes jomā. Viņš piedalījies arī Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģeļu restaurācijā. Jaunais instruments darināts pēc anonīma 16. gs. itāļu meistara būvēta klavihorda parauga, oriģināls atrodas Mūzikas instrumentu muzejā Parīzē.

 

Koncertā renesanses un baroka laika mūziku atskaņos Ilze Bertrāna ( Holande/Latvija). Viņa absolvējusi Cēsu Alfrēda Kalniņa Mūzikas vidusskolu klavieru un ērģeļu specialitātēs, turpinājusi izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, pēc tam Zviedrijā, Francijā, Holandē. Patlaban Ilze strādā par ērģelnieci Hāgā un papildina klavesīna izglītību Hāgas Karaliskajā konservatorijā.

 

Šis koncerts būs arī agrīna ieskaņa septembra nogalē paredzētajam mūzikas festivālam ''Galantais klavesīns''. Tā kā šobrīd Cēsu Izstāžu namā var aplūkot arī Gunas Rukšānes audzētās lilijas, tas būs baudījums gan acīm, gan ausīm.

 

Ieeja Ls 1, - ; Ls 0,50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Lelde Krastiņa

Tālr. 25914717

E – pasts: lekra@apollo.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv