Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 7.augusts  


Baltijas vienotības stafete “SIRDSPUKSTI BALTIJAI” š.g. 23.augustā

Aicinām piedalīties katru Latvijas iedzīvotāju gan individuāli, gan grupās!

 

Baltijas vienotības stafete

“SIRDSPUKSTI   BALTIJAI”

š.g. 23.augustā

 

 

 

Ja vēlaties piedalīties individuāli, aicinām izvēlēties savu skrējiena posmu un reģistrēties skrējienam www.baltijascelam20.lv vai teltī pie Brīvības pieminekļa Rīgā jebkurā laikā līdz 22.augustam.

 

Ja vēlaties piedalīties, veicot skrējiena posmu grupā, aicinām pulcēt sev līdzās draugus, ģimeni, domu biedrus, kolēģus vai citus līdzīgi domājošos. Būtu lieliski, ja jūsu grupa vienotos par kādu vizuālu atšķirību, piemēram, tikai grupai raskturīgiem krekliņiem, vai visiem atpazīstamiem skrējiena/  dejas soļiem; vai vēl kādiem īpašiem, sev raskturīgiem izpausmes veidiem skrējiena laikā.

1.      Izvēlieties savu vienotības stafetes kilometru (mazāku vai lielāku distances posmu) jebkurā Latvijas vietā;

2.      pieaskiet visus savas grupas dalībniekus www.baltijascelam20.lv vai teltī pie Brīvības pieminekļa Rīgā;

3.      ja vēlaties, lai jūsu grupa tiktu akcentēta videopārraidēs un/vai reportāžās, dariet mums to zināmu, zvanot pa tālruni +371 29416052 vai e-pastu anda.jegere@inbox.lv Zvaniet vai rakstiet, ja jums rodas jebkādi jautājumi!

 

 

Vienosim sirdspukstus Baltijai!

 

 

 

Baltijas vienotības stafete

“SIRDSPUKSTI BALTIJAI”

 

Pirms 20 gadiem Lietuvas, Latvijas un Igaunijas cilvēki uzzināja, ko nozīmē “pleca sajūta”. Ko nozīmē “pretstāvēt” un “pastāvēt”. Pirms 20 gadiem pasaule sadzirdēja trīs Baltijas valstu ziņu: “Mēs esam vienoti! Nacistu un komunistu līgumam pienācis gals”. Tūkstošiem ļaužu nolika savu darāmo, izgāja no mājām, sadevās rokās. Baltijas ceļš.

 

20 gadus vēlāk mēs aicinām atminēties Baltijas ceļu un ar lepnumu atkārtot tā maršrutu, skrienot Baltijas vienotības stafetē.

 

Projekta mērķis: atgādināt par  20.gadadienu kopš tautu brīvības atgūšanas, vienlaikus pieminot Molotova-Rībentropa pakta 70.gadadienu.

 

Pasākuma ideja: Šodien, 2009. gada 23. augustā, mēs – visas 3 Baltijas valstis –atjaunojam Baltijas ceļu vairāk nekā 600 kilometru garā tautas skrējienā. Ikviens ir gaidīts, ikviens ir vajadzīgs. Nav svarīgi, vai tie ir desmiti kilometru vai desmiti soļu. Būtiska ir vienotība. Un tā šodien visvairāk jau vajadzīga mums pašiem.

Skrējiena gaitā mēs pierakstīsim skrējēju sirdspukstus kopējā Baltijas kardiogrammā. Šī kardiogramma būs pierādījums mūsu nacionālās apziņas dzīvotspējai. Ikviens varēs pievienot savu sirds ritmu kopējam Baltijas pulsam. 23. augustā noliksim savu darāmo, iziesim no mājām un skriesim. Aiz cieņas pret vēsturi. Aiz pienākuma pret rītdienu. Aiz mīlestības pret savu zemi.

Baltija ir dzīva un vienota. Šobrīd pasaules informācijas aģentūras izplata viedokli, ka Baltijas valstis ir ekonomiski sabrukušas un to gandrīz vairs nav, vai– ka tās atkal atgriežas Krievijas ietekmes sfērā. Liels nozīmīgs tautas pasākums būs signāls, ka pāragras un pārspīlētas ir ziņas par Baltijas sašķeltību, izzušanu vai bezcerību.

 

Stafetes patrons: Valsts prezidents Valdis Zatlers.

 

Ceļš: Lai nodrošinātu distances veikšanu 24 stundās, stafete notiks no diviem starta punktiem uz vidu. Tādējādi skrējēji sāks distanci no Tallinas uz Rīgu (376 km) un no Viļņas uz Rīgu (295 km); kopā 678 km. Maršruts tiks dalīts 1 km stafetes posmos, lai uzturētu noteikto ātrumu un nodrošinātu plašāku līdzdalību skrējienā.

 

Starts: Startu 22.augustā dod Igaunijas prezidents Ilvess un Lietuvas prezidente Grībauskaite.

 

Finišs: 23.augustā plkst. 20:00 Rīgā pie Brīvības pieminekļa (stafetes finiša posmā un noslēguma pasākumā piedalās Latvijas prezidents).

 

Skrējēji: Sportisti no visām 3 valstīm veiks stafetes skrējienu (vidējais ātrums – 1 km  distanci plānots veikt 4 minūšu 30 sekunžu laikā, bet pilsētu teritorijā 5 vai 6 minūtēs); ikviens var pievienoties vadošajiem skrējējiem savā izvēlētajā kilometrā; iespēja piedalīties ir ikvienam interesentam jebkurā vecumā, aicināti piedalīties arī cilvēki ratiņkrēslos un ģimenes ar bērniem. Tie, kuri piedalīsies, tiek aicināti norādīt konkrētu distanci, kuru iecerējuši veikt. Drošību nodrošinās policijas eskorts. Skrējiena nepārtrauktību nodrošinās Latvijas orientēšanās federācijas skrējēji, kas mainīsies ik pa kilometram.

 

Sekošana notikumam: Notikuma laikā informācija par skrējienu tiks publicēta akcijas interneta mājas lapā www.baltijascelam20.lv. Tajā būs pieejama Baltijas ceļa kartes funkcija, kas ļaus sekot stafetes skrējiena procesam tiešsaistē. To nodrošinās satelīta uztvērēji.Projekta mājas lapa būs vieta, kur jau pirms skrējiena reģistrēties, piesaistīt draugus un paziņas, pasūtīt akcijas kreklu, ievietot savas fotogrāfijas gan no Baltijas ceļa pirms 20 gadiem, gan tagad – pēc dalības stafetē.

 

Citas idejas: Maršrutu un skrējējus vienlaikus filmēs no pavadošās automašīnas, tādējādi sniedzot pilnīgu Baltijas ceļa ierakstu. Organizatori ir atvērti idejām un dažādu jomu uzņēmumu līdzdalībai, kas atbalstītu noteiktas pasākuma aktivitātes, iesaistot privāto sektoru no visām trim Baltijas valstīm. Piemēri: tieši pusnaktī, uzsākot 23. augustu, skrējēji skries caur Vīlandi, kurā kādreiz radās ideja par „Baltijas ceļu”. Vīlandes iedzīvotāji stāvot abpus ceļam ar lāpām, veidos krāšņu taku skrējējiem. Vairākās vietās skrējējus sagaidīs Bruņoto spēku orķestri. Siguldas novada padomes priekšsēdētājs pieteicies skriet visu distanci caur Siguldai. Vairākas skolas pieteikušās veikt kilometru garu posmu gar savu skolu.

 

Atbalsts: Projektam nepieciešams noteikts finansējums. Skrējiena organizatori kategoriski atteikušies izmantot valsts un pašvaldību naudu. Akcijas finansēšanas princips: katras valsts ļaudis atbild par finansējuma piesaisti akcijas īstenošanai savas valsts teritorijā. Latvijai daļa no nepieciešamā finansējuma jau ir atrasta, Latvijas orientēšanās federācija turpina intensīvu darbu pie finansiālā atbalsta nodrošināšanas. Latvijas mediju interese par informatīvo atbalstu akcijai ir liela. Stafetes skrējiena sagatavošanas un norises laikā papildus akcijas mājas lapai, kas būs galvenais informācijas avots, to atspoguļos televīzijas, radio, laikrakstos un interneta vidē.

 

Mediju atbalsts: Radio SWH, Latvijas Radio 2, draugiem.lv, delfi.lv, izdevniecības “Mediju nams” mediji, izdevniecības “Santas grupa” mediji, Latvijas avīze, LTV1 kā noslēguma pasākuma tiešraides demonstrētāji u.c.

 

Organizatori: Atbildīgā institūcija ir Latvijas orientēšanās federācija sadarbībā ar federācijas kolēģiem Lietuvā un Igaunijā. Rīcības komiteju vada Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

 

 

Baltijas ceļš Latvijā

 

EST/LAT robeža pl. 4:59

Ieskrien Rūjienā 6:04, skrien 4 km cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Ieskrien Valmierā 9:43 skrien 5 km cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Ieskrien Liepā 11:28 skrien cauri pilsētai ar ātrumu 5 min/km

Ieskrien Cēsīs 12:23 skrien 4 km cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Ieriķi 13:52 skrien cauri pilsētai ar ātrumu 5 min/km

Līgatne 14:37 skrien cauri pilsētai ar ātrumu 5 min/km

Ieskrien Siguldā 15:27 skrien 4 km cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Sēnīte 16:41

Vangaži 17:16

Garkalne 18:06

Ieskrien Rīgā (Berģos) 18:54 skrien cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Jugla 19:06

Teika (Aizkraukles iela) 19:30

Kr. Barona iela 19:42

Stabu iela 19:54

Brīvības piemineklis 20:00

 

 

LTU/LAT robeža 12:27

Ieskrien Bauskā 13:52 skrien 3 km cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Ieskrien Iecavā 15:55 skrien 2 km cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

Ieskrien Ķekavā 18:12 skrien 4 km cauri pilsētai ar ātrumu 5 min/km

Iekrien Rīgā (Valdlauči) 19:02 skrien cauri pilsētai ar ātrumu 6 min/km

285 km pretī SEB bankas ēkai 19:08

288 km pretī CSDD 19:26

Torņkalna stacija ap 19:42

Mūkusalas iela 19:50

Rīgas rāte 19:56

Pēdējais posms līdz Brīvības piemineklim ir ~650m

Brīvības piemineklis 20:00

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv