Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 7.septembris  


Blūzmeņu un džezmeņu portretu starptautiskā ceļojošā fotoizstāde Roots and Fruits

 Cēsu kultūras centrā (Raunas iela 12) no 10.septembra līdz 1.oktobrim apskatāma starptautiskā ceļojošā izstāde Roots and Fruits.

 

Tik apjomīga blūza un džeza tematikai veltīta ceļojoša fotoizstāde Latvijā līdz šim nav bijusi apskatāma. Izstādē apskatāmi ne tikai to mūziķu portreti, kas ar savu daiļradi veidojuši blūza un džeza vēsturi un ietekmējuši mūsdienu mūzikas attīstību, bet arī to viņu mācekļu un sekotāju fotogrāfijas, kuri turpina vecmeistaru iesākto.

 

Izstādes autori iedvesmojušies no blūza vecmeistara Willie Dixon atziņas: “The blues are the roots, the rest are the fruits” (Blūzs – tās ir saknes, viss pārējais – augļi).

 

Izstādē iekļauti B.B.King, Maceo Parker, Sugar Blue, Victor Bailey, Aivara Hermaņa, Gunāra Rozenberga, Denisa Paškevica, un vēl 50 ārzemju un pašmāju mūziķu portreti, kuru autori ir Latvijas fotomākslinieki Sergejs Budanovs, Normunds Kalniņš un Aigars Lapsa, kā arī Vladas Straupas, Robertas Gabrys un Saulius Stonys no Lietuvas. Fotogrāfijas tapušas pēdējo gadu laikā tādos nozīmīgos blūza un džeza festivālos kā Saulkrasti Jazz, Klaipeda Jazz, Notodden Blues, New Orleans Blues Festival un citos mūzikas lielpasākumos Baltijā, Eiropā un ASV.

 

Sergejs Budanovs ir profesionāls fotogrāfs, Latvijas Fotomākslinieku savienības (FIAP) biedrs, savukārt Normunds Kalniņš un Aigars Lapsa, kas ikdienā nodarbojas ar uzņēmējdarbību, fotogrāfēšanai nopietni pievērsušies pēdējos piecos gadus. Lietuvu šajā izstādē pārstāv profesionāli fotogrāfi Robertas Gabrys un Saulius Stonys, kā arī Vladas Straupas, kuram fotografija ir nopietns vaļasprieks.

 

Mākslinieku darbi papildinājuši ne viena vien mūziķa un mūzikas festivāla privātās kolekcijas un interneta mājas lapu galerijas, tādējādi atzinīgi novērtējot fotogrāfu veikumu.

 

Izstāde skatāma bez maksas Cēsu Kultūras centra 2. stāvā.

 

Vairāk informācijas par izstādi www.rootsandfruits.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

tālr.64122431

e - pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv