Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.septembris  


Cēsu skolēniem iespēja apmeklēt inovatīvus uzņēmumus

No skolēna par uzņēmēju

Kā katru rudeni, atsākoties skolas gaitām, gluži likumsakarīgi aktuāli kļūst arī jautājumi par skolēnu karjeras izvēli. Īpaši aktuāli tas ir 9. un 12. klašu skolēniem, kuriem nākas izšķirties par savu turpmāko karjeru. Iespējams, daudzi apsver iespēju par savas uzņēmējdarbības uzsākšanas.

Lai palīdzētu izvēlēties, iepazīstinātu ar uzņēmēju darbu un sniegtu priekšstatu par biznesa perspektīvām Latvijā, ir sācies projekts, kura laikā skolu audzēkņiem ir iespēja apmeklēt virkni inovatīvu uzņēmumu.

Projekta ietvaros skolu audzēkņiem ir iespēja apmeklēt virkni inovatīvu uzņēmumu, lai iepazītu uzņēmēju darbu un gūtu priekšstatu par biznesa perspektīvām Latvijā.

Tādu iespēju jauniešiem piedāvā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatoru.

Jau šo ceturtdien, 9.septembrī Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēniem un viņu pedagogiem būs iespēja viesoties biznesa inkubatorā „Magnus” un uzņēmumā SIA „DatNet IT”, iztaujāt uzņēmējus un klātienē redzēt, kā ar novatoriskiem un inovatīviem risinājumiem un labiem speciālistiem iespējams attīstīt sekmīgu uzņēmējdarbību IT un sakaru pakalpojumu jomā.

Tikšanās laikā uzņēmumu pārstāvji vedīs skolēnus ekskursijā pa savu uzņēmumu, iepazīstinās ar savu uzņēmējdarbības veidu, virzienu, uzņēmuma darbību ietekmējošiem mikro un makrovides faktoriem, izaicinājumiem, ar ko uzņēmums sastopas sarežģītu ekonomisko apstākļu laikā, sasniegumiem, ko uzņēmums veicis savas darbības laikā, kā arī iesaistīsies diskusijās ar pasākuma dalībniekiem par uzņēmējdarbības jautājumiem.

Projekta mērķis ir  mazināt negatīvos stereotipus par uzņēmējdarbību pedagogu un skolēnu vidū, veicināt pamata un vidējās izglītības iestāžu izglītojamo un pedagogu informētību par inovatīviem komercuzņēmumiem Latvijā, to darbības pamata principiem, tehnoloģiju attīstības līmeni, kā arī risinājumiem uzņēmējdarbības izaicinājumu pārvarēšanā.

Projekta ietvaros skolēniem plānotas 20 vizītes inovatīvos uzņēmumos. Pieredzes apmaiņā iesaistīsies uzņēmēji Cēsīs, Līvānos, Valmierā, Rūjienā, Alūksnē, Dobelē, Ventspilī, Saldū, Liepājā, Ogrē, Talsos, Jelgavā, Rēzeknē, Rīgā un Jūrmalā.

Pasākumi tiek īstenoti projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» aktivitātes „Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīviem uzņēmumiem rosināšanas pasākumi” ietvaros, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Sīkāku informāciju par iespēju piedalīties projektā un tikties ar uzņēmējiem var iegūt pa tālruni 26357065 vai e-pastu sanita.laivina@vbii.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv