Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.septembris  


Kāpēc visi melnie gulbji nevar palikt Cēsīs

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu, kāpēc melnie gulbji jādāvina projām citām pilsētām un kāpēc tie nevar palikt Cēsīs, informēju, ka šobrīd Cēsu parku dīķos mīt 13 gulbji – 10 melni un trīs balti. Zinot, ka gulbji pieraduši dzīvot pāros un citus savā kompānijā nepieņem, nav iespējams nodrošināt katram gulbju pārim pa dīķim. Cēsīs nav tik daudz dīķu.

 

No pieredzes redzam, ka Pils parkā baltie gulbji Pēteris un Maija atgrūž trešo, jaunpienācēju Mikiņu, kurš sākotnēji mita Dubinskas dīķī, pēc tam Festivāla ielas dīķī. Dubinskas dīķis nebija drošs, jo tam ir tuvu iela un Mikiņš bieži pastaigājās pa brauktuvi, apdraudēdams savu dzīvību. Tad Mikiņu pārvietoja uz Festivāla ielas dīķi, kur tam atkal nepatika un tas pa Festivāla ielu pats devās uz Pils parka dīķi.

 

Arī Maija parkā vērojamas dramatiskas ainas, kad Zigfrīds un Odīlija sit un knābā savus pērnā gada bērnus, nelaizdami sev un šī gada mazuļiem ne tuvu. Iedzīvotāji par to ir satraukušies un pastāvīgi par to pauž sašutumu gan Druvā, gan komentāru sadaļā www.cesis.lv un citos portālos. Tāpēc ir pamatotas bažas, ka nākošgad Zigfrīds un Odīlija būs naidīgi arī pret šī gada bērniem.

 

13 gulbju uzturēšana ir arī dārgs prieks, jo tiem nepieciešama pilnvērtīga pārtika un atbilstoši apstākļi ziemā. Pagājušajā gadā ziemas mājā dzīvoja septiņi gulbji – trīs baltie un četri melnie. Viņiem jau tad bija par šauru. Tāpēc šogad gulbju izmitināšana ziemā ir liels izaicinājums.  Pie tam, lai nodrošinātu visus nepieciešamos apstākļus, katra gulbja uzturēšana pašvaldībai izmaksā 30 latus mēnesī, t.i. vienu latu dienā. Tātad 13 gulbjiem gadā tie ir 4745 latu. Šajos apstākļos tas nav maz.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv